Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, Ağu 25, 2016, 01:41 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

kimlikci

Ağu 25, 2016, 01:41 ÖS Last Edit: Tem 01, 2017, 02:28 ÖS by Yönetim
Amerikan Deniz Piyadeleri çıkarma harekatındaDeniz piyadeleri Japonya/Fuji de bir kampta
Fransız uçak gemisinden kalkan bir MV-22 Osprey ve Deniz piyadeleriRIMPAC 2016 tatbikatında deniz piyadeleri

Mesajı Paylaş

kimlikci


Deniz Piyadeleri bir Humvee yi tamir ederken Mesajı Paylaş

kimlikci

Piyadelerin çıkarma harekatından çok kısa bir bölüm
https://www.youtube.com/watch?v=XahoIho4qZE Mesajı Paylaş

kimlikci

#3
Ağu 25, 2016, 01:49 ÖS Last Edit: Ağu 25, 2016, 01:57 ÖS by kimlikci


Deniz Piyadeleri mikro lazer silahını kullanırken

Meraklı arkadaşlar için daha fazla bilgi
http://www.marines.mil/News/News-Display/Article/830569/micro-laser-range-finder-helps-marines-improve-accuracy-lethality/Pusu kurarken

RIMPAC 2016 ve Deniz Piyadeleri

https://www.youtube.com/watch?v=mUjygMikfhI&feature=youtu.be Mesajı Paylaş

kimlikci

MalezyadanAmerikan Deniz Piyadeleri KBRN eğitimleri

Hawai de yapılan eğitimlerden

https://youtu.be/QD1pZN8vlic

Mesajı Paylaş

kimlikci

Amerikanın Pasifik donanmasından Mesajı Paylaş

Kabardey

Boeing firması, ABD'nin meşhur T-X ihalesine katılacağı uçağını tanıttı.

http://www.defensenews.com/articles/t-x-trainer-air-force-boeing


Mesajı Paylaş

Lotus

Geçtiğimiz Nisan ayında IŞİD karşıtı harekât için İncirlik'e konuşlanan, VMAQ-4'e bağlı 6 adet EA-6B Prowler geri dönmüş.

The Aviationist Mesajı Paylaş

Lotus

#8
Eki 12, 2016, 06:28 ÖS Last Edit: Eki 13, 2016, 04:24 ÖÖ by Lotus
11 Ekim 2016 - Basra Körfezi - USS Dwight D. Eisenhower (CVN-69)

Mesajı Paylaş

Atılgan

ABD donanması bu yıl 9 yeni gemi teslim alacak. Bunlar:

1 adet uçak gemisi (Gerald Ford)
2 adet Arleigh Burke sınıfı destroyer (John Finn, Rafael Peralta)
2 adet nükleer hucum denizaltısı (Washington, Colarado)
4 adet LCS (Gabrielle Giffords, Little Rock, Omaha, Sioux City)

Nihai olarak LCS-Littoral Combat Ships sayısı 40 olacak. Son 8 gemi firkateyn olarak inşa edilecek. Uçak gemisi sayısı da 11 adette sabitlenecek. Mesajı Paylaş

kimlikci


Atılgan

ABD ordusu, karasal ve uydu haberleşme sistemlerine alternatif, acil durumlarda yedek olarak kullanabileceği su altı haberleşme şebekesi kurmak için çalışmalara başladı.

ABD Savunma Bakanlığına bağlı İleri Savunma Araştırma Projeleri Ajansı (DARPA), okyanus açıklarında taktik haberleşme ihtiyacını karşılayacak bir su altı fiber optik iletişim şebekesinin erken test aşamasında olduğunu açıkladı. Taktik Su Altı Şebeke Mimarileri (TUNA) adı verilen projeye göre, iletişimin süper ince fiber optik tellerle su altından birbirine bağlanan yüzer dubalarla sağlanacağı belirtildi.

Proje için üniversitelerde ve sanayi çevreleriyle işbirliği yapan DARPA, sistemin sağlam bir geçici alternatif olabilmesi için fiber optik tellerin her türlü okyanus şartına dayanıklılığının sağlanması yanında dubaların kendi enerjilerini üretebilecek şekilde tasarlanması gerektiğini ifade etti. Dubalar üzerinde çalışan Washington Üniversitesi Uygulamalı Fizik Laboratuvarından (APL) bir mühendis ekibi, bir yıl içinde dalga enerjisiyle kendini şarj eden yarasa kanatlı bir prototip üretti.

Öz-Konuşlu Dalga Enerji Dubası (WEBS) adı verilen prototipin, okyanus akıntılarından elde ettiği kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren bir jeneratör vasıtasıyla dışarıdan müdahaleye gerek kalmadan çalıştığı, 60 metre derinlikteki kaldırma plakasının dubanın merkezindeki tulumu sabitlerken, yüzer kanatların dalgalarla birlikte inip kalktığı belirtildi.

APL ekibinin baş mühendisi Andrew Stewart, deniz tabanına sabitlenen ve büyük miktarda enerji üreten geleneksel dalga enerji dönüştürücülerinin aksine tasarladıkları teknolojinin açık denizdeki acil enerji ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılayabilecek özellikte bir sistem olduğunu vurguladı.

TUNA projesinin ikinci safhası için DARPA, çalışan bir deniz şebekesi prototipini test etmeyi amaçlıyor. Kendi kendini şarj edebilen düzinelerce dubadan ve binlerce metre yeni nesil fiber optik kablodan oluşması planlanan şebeke için 20 milyon dolar harcanacak.

http://www.denizhaber.com.tr/abd-ordusu-su-alti-haberlesme-sistemi-kuruyor-haber-72123.htm Mesajı Paylaş

kimlikci

Sig Sauer Amerikan Ordusuna 280 bin tabanca sattı

Pentagon'dan yapılan açıklamada, "Modüler Tabanca Sistemi (MHS)" ismiyle bilen ordu envanterindeki standart tabancaları değiştirmek üzere düzenlenen ihaleyi Sig Sauer firmasının ürettiği P320 modelinin kazandığı belirtildi.

İhalenin 580 milyon dolarlık silah tedarikini kapsadığını kaydeden Pentagon yetkilileri, Sig Sauer firmasının ABD ordusu için 280 bin tabanca, aksesuar ve mühimmat üreteceğini bildirdi.

ABD ordusu satın alma sorumlusu Steffanie Easter, "Sanayi ortaklarımız arasındaki tam ve açık rekabet sayesinde ateşli silahlar, mühimmat ve şarjör üretimi alanlarında özel sektörün gelişimini artırdık. Bunun sonucunda ordumuzun askerleri için oldukça üstün bir silah sisteminin üretimi garanti altına alınacak." ifadesini kullandı.

Beretta firmasının ürettiği ve ABD ordusu tarafından 1985 yılından beri kullanılan M9 modelinin yerini alacak olan Sig Sauer P320, yapılacak testler sonrasında bu yıl içinde ABD ordusunun standart tabancası olarak kullanıma geçecek.

http://aa.com.tr/tr/dunya/abd-ordusu-tabancalarini-degistiriyor/731338 Mesajı Paylaş

Atılgan

USS Enterprise, ABD Donanması'nın envanterinden düşürüldü

ABD Donanması'nın ilk nükleer uçak gemisi CVN 65 borda numaralı USS ENTERPRISE, kullanım ömrünü tamamlayarak ABD Silahlı Kuvvetleri envanterinden düşürüldü.

1957 yılında Forrestal sınıfı olarak Newport Tersanesinde kızağa konulan ve 1962 yılında hizmete alınan USS Enterprise, daha sonra Nimitz Sınıfı'na çevrilerek 50 yıl boyunca ABD Donanmasında görev yaptı.

1 Aralık 2012 yılında 50. yılını dolduran USS Enterprise, 3 Şubat 2017 tarihinde 55 yıllık ABD Donanmasındaki hizmetinden sonra envanterden düşürülerek Norfolk Üssüne demirletildi.

USS Enterprise, ABD Donanmasının 8'nci uçak gemisi olmasının yanında ilk nükleer uçak gemisi olma özelliğini taşıyor. Mesajı Paylaş

saladin

Haberin kaynaklarini da verelim bence. Ayrica CVN-65'in 65'i nereden gelmektir (aslinda 49-59 arasinda bir atlama var ama yine de bir fikir vermektedir). Eger Yorktown sinifi ucak gemisi CV-6 Enterprise'la karistirdilarsa o da 8.ci ucak gemisi degil ki?


Bu arada nick ve entry uyumu icin kucuk bir anektot:)  Uzay Yolu'ndaki Atilgan'in ilk ismi Yorktown olacakti ama daha sonra Atilgan/Enterprise oldu. Gercek hayatta da CV-6 Enterprise, Yorktown sinifi bir ucak gemisiydi (Yorktown CV-5). Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter