Mar 24, 2019, 09:39 ÖÖ

Sohbet

Başlatan petibor, Ağu 25, 2016, 09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »

hergeleci

Mar 13, 2019, 04:50 ÖÖ Last Edit: Mar 13, 2019, 06:47 ÖÖ by hergeleci
Varsayimlar uzerine enteresan yorumlar...  Simdi gercekler:

50 milyon Turk vatandasinin kimlik bilgileri (ad, soyad, adres, kimlik no, dogum yeri ve tarihi, vs.) simdiye kadarki en buyuk hacklerden biri yoluyla calinarak ortaya dokuldugunde bizimkiler ne yapiyordu? Bazi raporlara gore polisin verilerin calindigi sisteme 2009 yilindan beri giriyorlardi. Tam 7 sene sonra bilgiler ortaya 2016 yilinda dokuldu de haberimiz oldu... Sunu da ekleyeyim de anlayan ne durumda oldugumuzu anlasin:

###
Other "lessons", offered in bullet points. made mockingly dismissive references to the Turkish authorities' internet security procedures.  They stated: "Bit shifting isn't encryption;   Index your database. We had to fix your sloppy DB work; Putting a hardcoded password on the UI [user interface] hardly does anything for security."
###

Bu 2016 yillinda oldu; yani uc sene once... Siber guvenlik merkezleri daha yeni kurulmaya baslandi. SSB ve universiteler daha yeni yeni birseylerle ortaya cikiyor. Yetmedi mi? Siber guvenlik zirvesinin "ikincisi" daha bu yil yapiliyor...

Zannediyorum orko_8 anlatmisti. Ingiltere'den gelen bir siber guvenlik uzmanini (istihbarat uzmani da olabilir tam hatirlayamiyorum) hayattan bezdirmisler bizimkiler kasilmaktan, guvenlikte/istihbaratta ne kadar iyi oldugumuzu anlatmaktan. Adam da sizin bana ihtiyaciniz yok diye basip gitmis... Ulan dangalaklar, Alan Turing'in hala daha top secret gizli tutulan calismalari var Ingiltere'de. Kime atarlaniyorsunuz? Hepinizin kariyerlerinin yakilmasi ve adlarinizin o kirmizi tehdit kitabina yazilmasi lazim birer birer...

Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Bazı AB ülkelerinin B737 MAX'lara hava sahalarını yasaklaması önemli bir olay...

Söz konusu uçak tipini uçuştan kaldırmak ile ülke sınırlarına sokmamak farklı olaylar. Uçuş yasağı kısa sürede kalkar. Ama ABD, doğrudan Boeing'i hedef alan bu hareketi unutmaz, karşılıksız bırakmaz. İlk fırsatta Airbus bilmem kaç için de için de benzer bir misillemede bulunur... Mesajı Paylaş

emrebenn

Arda bey (Orko8) Habertürk kanalinda ingilenenlere duyrulur. Mesajı Paylaş

hergeleci

Ingilizcesi cok mukemmelmis, Amerika'da hazirlanmis bu manifestolar, bunlar rastgele degil, tek basina degil, networku var...

Abicim niye ciktin sen oraya ya? Niye kredibilite sagliyorsun bu dallamalara ya? Mesajı Paylaş

orko_8

Biliyor muydum ki? :) Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Mar 21, 2019, 07:45 ÖS Last Edit: Mar 21, 2019, 08:58 ÖS by HARZEMŞAH
Allah kolaylık versin... Mesajı Paylaş

petibor

Orko çok güzel onuştu gurur duydum bu benim arkadaşım dedim.
Senin arkadaşın yokki dediler Mesajı Paylaş

cagribey

Caşın konuşturmuyor yalnız :D Mesajı Paylaş
''Bre sorun Nemçelü'ye Lehli'ye,
Ne de çabuk unuttular Muhac'ı''

HDS

@putty, Hepimiz senin arkadaşınız.  :P Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Hakan'ı Caşin'e yedirmeyiz... :) Mesajı Paylaş

Kartalbey

Valla içim parçalandı. Hakan Kılıç'a üzeleceğimi asla düşünmezdim. Adam haklı ama mahalle baskısı yüzünden konuşturmuyorlar. Mesajı Paylaş

HDS

E pür mealimiz bu değil mi? Orası da bunun bir tiyatrosu. Mesajı Paylaş

kurtkapan

Ne kadar da doğru bir Türkiye minyatürü o yayın öyle. Söylediğinizin doğru olması gerekmez. 3 kişi toplanıp doğru söyleyeni susturabilirsiniz. Ne kadar bağırırsanız o kadar haklısınız. Mesajı Paylaş

hergeleci

Mar 21, 2019, 09:07 ÖS Last Edit: Mar 22, 2019, 04:10 ÖÖ by hergeleci
Nedir ne degildir onceki hanim sunucu ile guzel isler cikardi (ne kader sureklilik sagladi bilemiyorum ama munhasir bolge programi kaliteliydi mesela). Ama simdi ne oldugu ortada. Onceden yazdigimi tekrarlayayim:

"Isinin ehli olanlar (her ne alanda ise) bu tur programlara tek basina katilmali (veya katilacaklari onaylamali) ve cahil cuhela takiminin onlarin uzerinden reyting kazanmalarini onlemeliler..." Mesajı Paylaş

HDS

Mar 21, 2019, 09:10 ÖS Last Edit: Mar 21, 2019, 09:29 ÖS by HDS
E çünkü Afşin modere ediyordu. O kız tıpkı şimdi Arda'nın orada üç gömlek fazla kalması gibi Türkiye'ye dört gömlek fazlaydı.

Harvard'da burs aldı, akademik hayatına devam ediyor.

Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter