Sohbet

Başlatan petibor, Ağu 25, 2016, 09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

matmat26

TRT 1 de Aselsan, Baykar Yon. Kr. Baskanlari var.

Mesajı Paylaş

putty

Eyl 14, 2018, 09:29 ÖS Last Edit: Eyl 14, 2018, 09:34 ÖS by putty
İspanya nın Suudi Arabistan a satmadığı LGB ler kendi ürünümü yoksa lisansla Paveway mı. Ben Avrupa da Fransa hariç Paveway harici güdüm kiti görmedim de. Mesajı Paylaş

putty

Ne olacak bizim cemiyetimizin sonu arkadaşlar. Herkez kendi Face inde Twiter inde yazarsa bu forumlar ne olacak. Twiter la olurmu bu iş hiç. Mesajı Paylaş

murattekin

Twitter'a yazınca yapılan bir yığın saçma sapan yorum da cabası.

Bu arada _GizliArsivTR adlı bir hesap var. Yazılanlara ve yorumlara inanamazsınız.
Kimdir nedir bu? Mesajı Paylaş
Murat Tekin

Berk

Evet galiba kapatmış, gizlilik arzeden bilgileri de verdiğini söylüyorlardı. En son Hızır ile alakalı attığı tweet'i kastederek ,başım çok ağrıdı, demişti.

Ben severek takip ediyordum. Şimdi o eski sessizlik ketumluk geri gelecek. Şimdi savunma sanayini açık kaynaklardan takip edenlerden öğrendiklerimizle yetineceğiz. Mesela burda ben sayın Topgun hocamı çok tebrik ediyorum. Belki bazı bilgileri forumda daha iyi bilenler hatalı bulabilir ama ona yapılan itirazlar sayesinde bu işin içinde olanların ağzı bıçak zoruyla da olsa açılmış oluyor. Şimdi bütün bunlar gidecek,. Mesajı Paylaş

ÜNAL

Bir soru soracaktim, diyelim ki dün veya bu sabah ichatlardan bir ucus yapildi, ben bu havalimanindaki gecmis sefer bilgilerini nasil bulabilirim ? Yani mesela Eseboga merkezli sabah ve gecen haftaki sefer saatlerini goremiyorum ? Mesajı Paylaş

Topgun

Bana sorabilirsin mesela :)
Mesajı Paylaş

putty

Eyl 16, 2018, 11:08 ÖS Last Edit: Eyl 16, 2018, 11:11 ÖS by putty
Demin bir haber gördüm gençler dağa çıkmış orada mahsur kalmış inemiyorlar ekipler geldi zar zor indirdi. Bu benimde başıma geldi çocukken insan çıktığı gibi iner zannediyor ama olmuyor öyle. Biz ortaokulda uludağa tırmandık mahalledeki çocuklar. Bir kaç saat sonra inişe geçtik indik indik yol bitti dikenler çıktı birden bire boyumuz kadar orada kaldık. İşin tehlikesi çıktığın yoldan inmek zorunda oluşun. Kayalara da insanlar çıktıkları yerden inmiyor bir yanından iniyor orada çıkmaz yola giriyor bayırda kayboluyor yani. Bir tane çıkış var orayı inişte kaçırırsan mahsur kalırsın rezil olursun. Uludağn bayırında kaya yok bir şey yok aşağıda mahallemizi görüyoruz ama dağda kaybolduk inemedik aşağıya nerdeyse geceye kalacaktık. Mesajı Paylaş

putty

Bayburt da kehribar bulunmuş. Köylüler ezelden beri bunu çıra diye yakıyormuş. Ağlasak mı gülsek mi sobada altın yakmış adamlar. Ben bu cehaleti anlamıyorum köylüde olsa bir şekilde kehribarın bir değere dönüşmüş olması gerekirdi. Ortaçağ da bile insanlar kehribar bulunca onun iyi bir şey olduğunu anlamışlar kullanmışlar bin yıl önce bile kimse kehribarı çıra olarak kullanmamış. Vatandaşın birisi köye tesadüfen gidince huylanmış bu nedir diye araştırınca ortaya çıkmış yoksa yakmaya devam edecekler. Bu nasıl bir kara cehalet topraktan kırmızı yanan bir şey çıkıyor adamlar onu çıra diye kullanmaktan başka akıllarına bir şey gelmiyor. Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

@Putty

Efsanemidir gerçekmidir bilmemde iskenderin ilk mezar kapağı bulunduğunda kadınların tandır gibi üzerinde ekmek pişirdiği söylenir. Mesajı Paylaş

putty

Eylülde ihracat artış hızı % 40 mış

2018 bizim yılımız olacak uçuşa geçeceğiz % 40 ihracat artacak iddiam gerçekleşecek görünüyor

https://www.bloomberght.com/haberler/haber/2155645-timgulle-ihracat-eylulde-yuzde-39-luk-artisla-gidiyor
Mesajı Paylaş

matmat26

Tl ile mi?
$ ile mi? ;)

Neye gore %39 artış?
Kapasite kullanimi mi artmış. İstihdam mi artmış?

Bir yil önce Eylül ayında 10 milyar $ ihracat yaparsin.. Bir sonra ki Eylül de 13.9 milyar $.. neredeyse ihracatın yarı yarıya artiyor. Bu nasil olabilir?

Mümkün mü?

Bir önceki Eylül ayinda yapılan 10 milyar $ İhracatini Tl'ye cevir. Bu yilda 10 milyar $ ihracat yap.. Onuda Tl çevir..

Arada %39 tl kuru ile ihracat artışı yaşandı de..  Gecen yıl Eylül ayinda Tl-Dolar kuru neydi... Şimdi ne..

:)

Mesajı Paylaş

putty

TL değer kaybedince ihracat ve turizm artar biliyorsunuz. Mesajı Paylaş

saladin

Bakalim dusuk TL ve ithalata dayali  ihracatin artisi iliskisini forumun uzmanlari nasil degerlendircekler.

Diger acidan ben de o ihracati artiracak kalifiye elemanlar (yonetici ve muhendis) simdi hangi ulkede merak ediyorum. Her sey fabrikada calisan ucuz  iscide kalmiyor sonucta. Mesajı Paylaş

murattekin

Ulan resmen alicengiz oyunu oynuyoruz. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter