Sohbet

Başlatan petibor, Ağu 25, 2016, 09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

S_S

@HAZERFEN
Hocam ben de kullandığından istiyorum diyecektim ama putty' nin üstüne çok gidiliyor diye durdum :)

Istanbul Dunya'da bir tane başka yok. Biz onu elimizle cirkinlestirdik. Bunu herhangi bir sebeple açıklayamayız.

Las Vegas diye bir şehir kurmuşlar adamlar çölün ortasına. Kafalarına esen her şeyi yapmışlar. Değişik değişik mimariler. Çünkü yapay bi şehir. Istanbul gibi değil.

Yeni istanbul'u veya istanbulun bu halini eskiyi bozmadan yapmanin illa ki bir yolu vardi. Ne bilim istanbulun dokusu korunarak yapılabilirdi. Megapolis yapılacak bi yer bulunurdu. Tarihi çeşmeler trafonun arkasında kalmayabilirdi.

Istanbul'da yaşanmaz abi cümlesi hiç olmayabilirdi lugatimizda. Hayırlısı olsun... Mesajı Paylaş

HAZERFEN

Bilge bir mimara sormuşlar İstanbul'un yapılaşma sorunu nasıl çözülür diye...

"Büyük bir depremle!" diye cevap vermiş.

Gerçekten de bizdeki planlamadan bir haber memur-bürokrat tayfasının şehirciliğinden ancak bu kadarlık iş çıkıyor. Ben her şeye rağmen Allah-u Teala'nın rahmetine veriyorum bu kadar insanın aşının, başının, kıçının selamette olmasını. Yoksa akıl alır gibi değil yani!

Mesajı Paylaş

matmat26

Hep İstanbul...

Hiç İzmir yok. İstanbul, İzmir'in yanında Paris..

Yada İzmir, İstanbul'un Bagcilari...  Triska memleket..

Anladim ki gocebenin sagcisi ile solcusu arasında fark yok. Mesele bizim göçebe oluşumuz da.. Mesajı Paylaş

Southwater

İstanbul iğrenç bir yer, insani değil, insanı da o keşmekeş içinde kabalaşmış gitmiş.
Hiç sevemedim, düzeltilmesini de imkansız görüyorum.
Allah büyük konuşturmasın ama orada çalışmam.
Reddettik netekim.

Neden böyle yaptık, İstanbul'u bozduk sahi? Mesajı Paylaş

putty

Romalıların mısırlıların bisikleti bir kaç bin yıllık medeniyetleri boyunca icat edemeyişini kabul edemiyorum. Yelken kanadı mesela hiç mi kuşlardan havaya attıkları şeylerden rüzgarda uçuşan şeylerden huylanıp deneyip deneyip bulamadılar. Trigonometriyi bulan adamlar bunları nasıl bulamaz. İnsnaların planör gibi basit şeylerle en azındna bayırdan tepeden süzülebiliyor olması gerekirdi en az iki bin yıldır. Uygarlık tarihimizle çok yüceltiyoruz piramit di köprüydü kubbeydi matematikti filan ama gerçekten çok aptallarmış aslında. Taş taş üstüne koymayı iyi öğrenmişler hepsi o kadar. Balonu mesela niye bulamamışlar malzeme de var kağıtla yaptılar ilk balonuda sonuçta Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

@Putty

Mısırlılar'ın tüm bilimselliği tamamen ihtiyaca binaendir. Mesela geometrileri matematikleri nil'in taşmasını hesaplamaktan öteye gidemez. Tıpları mumyalamak ve onla ilgili şeyler kadar parlaktır.

Roma ise o kadar büyüktür ama o koskoca coğrafya'nın görevi italya ve roma kentini beslemek ihya etmek , köleler göndermek içindir.  Romada romalı değilseniz zaten üretiyor çalışıyor ve

savaşıyorsunuzdur. Romalı ve asilsenizde şehvetlerinizi doyuruyor siyaset yapıyor veya ordu komuta ediyorsunuzdur.  İstisnalar vardır tabikide. Mesajı Paylaş

tuğrulbey

Antik çağ döneminde yapılanlar bugün bile bizleri şaşırtacak derecededir aslında. Biz seri üretimde Ford model T ile yeni bir çağ açıldığını düşünürüz, ama son yapılan araştırmalar Mısırlılar ın da savaş arabalarını benzer bir seri üretim metodu ürettiğini, bunun için fabrika kurduğunu gösteriyor. Romalılar betonu bundan 2000 yıl önce kullanıyordu, modern çağda betonla tanışmamız 19. yy ortalarını buldu. Antik çağın sonu ile o güne kadar oluşan bilgi birikimi de yok olup gitti. O dönemlerde yapılanlar hiçte küçümsenecek şeyler değil. Mesajı Paylaş

putty

tuğrulbey hep öyle deniyor ama bence akıllı filan değillerdi. Küçük komünite lerden akıl çıkmıyor bence. Biz abartıyoruz taş oymaktan başka bildikleri hiç bir şey yoktu. İki bin yılda bir uygarlık şehir hayatı yaşarken bilgisayarı bile bulması gerekirdi bırak bisikleti. İsa yaşarken tren olması gerekirdi dünyada bence. Ne yapmış insanlık 17 yy a kadar hiç bir şey Mesajı Paylaş

S_S

Age of oynarken şifre yazdın mı putty doğru söyle  ;D Mesajı Paylaş

putty

Ne sorduğunu bile anlamadım o kadar uzağım oyunlara Mesajı Paylaş

matmat26

TRT 1 de Aselsan, Baykar Yon. Kr. Baskanlari var.

Mesajı Paylaş

putty

Eyl 14, 2018, 09:29 ÖS Last Edit: Eyl 14, 2018, 09:34 ÖS by putty
İspanya nın Suudi Arabistan a satmadığı LGB ler kendi ürünümü yoksa lisansla Paveway mı. Ben Avrupa da Fransa hariç Paveway harici güdüm kiti görmedim de. Mesajı Paylaş

putty

Ne olacak bizim cemiyetimizin sonu arkadaşlar. Herkez kendi Face inde Twiter inde yazarsa bu forumlar ne olacak. Twiter la olurmu bu iş hiç. Mesajı Paylaş

murattekin

Twitter'a yazınca yapılan bir yığın saçma sapan yorum da cabası.

Bu arada _GizliArsivTR adlı bir hesap var. Yazılanlara ve yorumlara inanamazsınız.
Kimdir nedir bu? Mesajı Paylaş
Murat Tekin

bayilbay

İbrahim Sünnetçi beyfendi Twitter adresini mi kapattı acaba? Linklere ulaşamıyorum.
En son twitter üzerinde bayraktar anka elktronik harp durumunda uçup uçumadıklarına ait twitlerini görmüştüm şimdi onları bulamaz oldum. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter