May 21, 2018, 05:14 ÖÖ

Sohbet

Başlatan petibor, Ağu 25, 2016, 09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

BG

May 12, 2018, 02:09 ÖS Last Edit: May 12, 2018, 02:11 ÖS by BG
Merhaba herkese,

Ankara'da kısa donem EEE stajyeri arayan firma önerebilir misiniz (Tercihen RF, EMT alanlarında çalışan) ? Mesajı Paylaş

bayilbay

@putty
"Internet-Addiction Disorder" başlığıyla pubmed, webmd, psycom.net gibi kaynakları tararsanız psikopatolojik etkileri üzerine öngörüler ufak çalışmalar ve yeni çalışmaların yapılıp sonuçların elde edilmesine yönelik tavsiyeleri görürsünüz. Sigara gibi fizyopatalojisi olmasada psikopatolojik etkileri ile ilgili iddalar azımsanmayacak ölçüde.
Sizi şahsen tebrik ediyorum. Güzel bir farkındalık örneği gösteriyorsunuz bu sebeble kendi yaptığınız uygulamalarda "ödevler" size engel olmamaya dikkat edeceğim. Mesajı Paylaş

BG

May 12, 2018, 07:27 ÖS Last Edit: May 12, 2018, 10:15 ÖS by BG
.............................................. Mesajı Paylaş

şirpençe

https://twitter.com/Salansar1/status/995027751932432384?s=19

Böyle bir tweet gördüm ilginç geldi
Başka nedenlerden dolayı karışacak diyor ama o başka nedenlerin neler olmadığını da söylüyor.

Üstad lardan saprac hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Mesajı Paylaş

putty

Oruç tutmuyorum ama oruçtan daha sıkı perhiz yapıyorum Mesajı Paylaş

putty

Hakan Atilla ya verilen ceza çok az oldu bir krizi aştık bu iyi oldu. Mesajı Paylaş

putty

May 17, 2018, 10:52 ÖS Last Edit: May 18, 2018, 01:06 ÖÖ by putty
AKM nin ihalesi yapılacakmış. Taksim den denizi görebilmek gibi bir hayalim var AKM nin yıkılması ile bu imkan yakalanabilir tekrar. Arkadaki bir kaç dandik köhne bina yıkılırsa deniz tekrar Taksimden yürüyüş kodundan görülebilir. Eskiler taksimden denizi izlerlerdi düşünsenize ne büyük şahanelik. AKM yi yık arkadakileride yık dünya Taksimi konuşur artık istanbulun resimleri taksimden dünyaya yayılır. Her yerde yazıyorum bu dileğimi. Cumhurbaşkanına da yazdım validen belediye başkanına bir sürü mektup geldi ama hiç birisi olumlu değil yok ihalesi oldu yok bilmem ne kararı çıktı filan. Bayılıyorlar inşaata herkes. 

Ne kaçırdıklarını görmedikleri için bilmiyorlar. 100 yıl öncekiler biliyordu . Topkapı silüetini ayasofyayı filan görecekler haberleri yok. Bir şehrin ana meydanından dünyanın en muhteşem ufuk silüeti izleniyor düşünsenize muhteşemliği. Avrupanın çeşmeli dandik meydanları ile bir karşılaştırın hayalinizde. İki yaka birbirine bakacak. Yerine dandik bir koca kütle koyacaklar 200 yıl o şansı kaçıracağız. Ben yazdım devletin arşivlerine girdi şikayetim ayıp onların artık bardakçı gibi tarihçiler bulup çıkartır bak adam önermiş der günü gelince.

Yinede bir şans var. Bu AKM mimarisi topografyayı tamamlayan bir şekilde yapılır ise yani çatısı meydanın bir parçası olursa belkide daha bile iyi olur. Bu mimari yerine kodu sıfırdan alıp biraz yükselir ise çok daha iyi yürüyüş kodu siluetde yakalanabilirdi. ana kütle yer altına inerdi. Asansörle çıkılan bir seyir terası olmamalı hafif bir eforla da olsa yürüyerek çıkılmalı seyir noktasına. Hiç zarafet incelik kibarlık yok bu şehri yönetenlerde.
Şu resimdeki yeşillik çatılar ne acaba oradan bir şey çıkar mı acaba ileride. Küçük kot farkları ile makul olabilecek kademeli bir seyir bahçesi havası var belki oradan bir şey çıkar
Bu kadar eğimli yerde insanları bu kadar dik bir ön cephenin bir sur duvarı denizle arada bir bariyerin karşılaması ne kadar anlamsız. Zaten bayır orası birazda yer altına in vatandaş yürüme kodundan meydanın devamı gibi çatıya çıksın belki üç beş metrede gezi parkına çıktığı gibi en fazla tırmanır arkadaki binaların kotunuda aşmış olur hem böylece daha az bina yıkılır arkadan. 

El yordamı projemi çizdim demin. Proje buna benzemeli mesela. Taksim meydanından sıfır kottan bina çatısına çıkılıp hafif bir eğim ile seyir terası sonuna erişmeli. AKM nin ana girişi eğimli kottan istifade ederek arkaya verilmeli ve konser salonu ana kütlesi yer altına sarkmalı. Arkadan giriş ustaca yapılır ise rahatsız etmeden seyirci yer altına indirilebilir fazla eksi kot sorunu olmadan. Çatıyada meydanın büyüklüğü yıldırıcı olmasın diye cam teras yaptım oradan konser salonu tüm ihtişamı ile görülecek insnalar o cam terasın heycanı ile oraya koşacak sonunda da bonus ödül istanbulun en muhteşem silüet görüntüsü. Konser salonu da konser olunca maun paneller ile akustik şeyler için kapanacak filan Oraları biraz sıkıntılı ama her konser salonunda biraz mühendislik şahanelikleri olur bununki de cam tavan olsun akustikle barışık filan. Cam tavan olmayabilirde öyle aklıma geldi insanları koşa koşa oraya çekmek için yani. Aşağıdan etek altı filan biraz da garip yani. pek olmayabilir.  Şöyle kocaman dört köşe bir kütle karşılamasın lütfen İstanbulla taksime gelenlerin arasında. Bu taksimliler eskiden balkondna bakan Hürrem Sultan ile Sultan Süleyman ile göz göze yaşıyordu yahu.
İroni şu meydana kocaman havuz yapmışlar suyun büyüsüya. Arkada koca deniz var haberleri yok   

Şu çizimdeki mavi yerden görülecekler dünyanın en güzel manzarası belkide. Çok yazık bu şehre. Taksimi güzelleştirmek için kırk takla atıyorlar yıllardır oysa hiç bir şey yokken zaten taksim dünyanın en güzel yeriydi. 200 yıl öncesine bu adamları bir götürüp taksimi gezdirsek kafalarını taşlara vururlar döner dönmez oradaki tüm binaları dozerle dalar yıkarlar.  Dünyanın en güzel deniz manzaralı meydanı yerine bozkırın angarasının kızılay meydanını yapıyorlar. Oda ana ulaşım arteri ile boğulmuş şekilde yani. Düşündükçe içime karabasan geliyor.

Bakın karşısı Taksim işte sarayla göz göze yaşadılar AKM yapılana kadar Taksimliler. Şimdi ne oldu Ul ambatu şehir meydanı

Mesajı Paylaş

putty

A101 den soslu fıstık alıyorum sonraki iki gün kolum kaşınıyor. İçinde boyadan mono sodyum glutamat a kadar nitrata kadar her pis şey var biliyorum ama bırakamıyorum
Mesajı Paylaş

murattekin

MSG'den zarar gelmez. Bakmayın siz o goygoylara. Tamamen doğaldır. Japonlar bulmuştur (Adamların sağlıklarına düşkünlüğü malum). 4. tat olarak geçer (acı, tatlı, ekşi). Çin ile alakası yoktur. Bir tür yosundan sentezlenmiştir. Zararı yiyeceğin lezzetini artırarak daha çok yedirir.

Evet allerjen olabilir. Zira işin içinde yosun var. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

putty

Adı mono sodyum glutamat olan bir şey zararsız olabilir mi hiç. Deterjan ham maddesi gibi Mesajı Paylaş

murattekin

:D  :D  :D
Sıkıntı yok. Sadece içerdiği yiyeceğin miktarını bil. Fazla yedirir.
Glikoz şurubu daha zararlı.

Ona bakarsan sodyum klorür de patlayıcı madde adı gibi. Oysa ki bildiğimiz tuz. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

putty

İngiltere de Çin lokantalarında kullanılması yasak Mesajı Paylaş

murattekin

Doğrudur. Dedim ya yeme isteğini körüklüyor. Bkz. Obezite. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

ayibarishi

Putty: AKM nin ihalesi yapılacakmış. Taksim den denizi görebilmek gibi bir hayalim var...

İle başlayan gönderine %100 katılıyorum. Mesajı Paylaş

putty

May 18, 2018, 07:34 ÖS Last Edit: May 18, 2018, 07:54 ÖS by putty
AKM yi gezi parkının oraya yapsınlar akm yide gezi parkı yapsınlar bence on numara olur. Gezi parkı zaten ucube bir yer 3 metre meydandan daha yukarıda park mı olur. Marmarayı boğazı görerek park daha güzel değilmi. Alman konsolosluğunu arkadaki gümüşsuyuna inen yoldaki binaları gezi parkının yanındaki binalarıda yıkmak gerek. Alman konsolosluğu biraz problem işte

Taksimden bunların görünmesi lazım. Çok bina yapıldı tabi birazda göz ucu ile belki görülür artık ama yinede zaman içinde bir iki derken manzaranın önüde istimlak edilerek açılır. Biraz topografik inceleme gerekiyor belkide yanılıyorum ama biraz oraları biliyorum ben orada çalıştım hep bunu düşündüm. AKM nin arkadasın da bahçede çok maceram oldu benim

Bakın

Bakın

Bakın

Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter