Eyl 21, 2018, 11:37 ÖÖ

Sohbet

Başlatan petibor, Ağu 25, 2016, 09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

ayibarishi

Kafam karışık be putty bu hususta. Yorum yapayım yapmasına da eksik bilgiyle ancak sakat bir yorum olur. Tek yorumum şu: Sahibi anlar ve bu yüzden servis edilmiştir bu kısıtlı resim ve videolar... Mesajı Paylaş

putty

Kimse eklemeden ekleyim diyorum elimi çabuk tutuyorum sonra bakıyorum tık yok ne kimsesi eklemesi kimsenin umurunda değil. Burada aşk gibi bir eksiklik var Mesajı Paylaş

ayibarishi

Değerli kardeşim. Haklısın haklı olmasına ama şimdi biraz daha farklı düşünmeye başladı insanlar. Forumlar önemli mi? Elbette kurumsal hafızayı muhafaza ederek, belirli konularda nitelikli tartışmalar yapmak, farklı görüşleri ve görüş alış verişlerini tartmak, zaman içindeki bakış ve yaklaşım açılarındaki değişimi yakalamak için başka bir uygun platform yok. Bu açıdan bakınca forumlar birçok ana proje ve silah sistemleri için oldukça önemli. Taktik ve strateji geliştirmek için de.

Aynı senin gibi ben de bu işin eskilerindenim. Uzun süredir forumlarda yazıyorum. Fakat neye hangi ölçüde etkim olabildi, bu çalışmalar gerek şahsıma gerek vatanıma milletime na kadar fayda getirebilir?.. İşte bunun cevabı gerçekten muallak.

Son 6 aydır twitter ortamında yazıyorum ağırlıklı olarak. Ciddi ve nitelikli bir takipçi kitlemin oluştu. Hızlı, etkin ve ciddi bir platform. Bu gibi hususları değerlendiren birçok uzman da var. Mesela bu parça. Direk sayn Orko twit atarak yorumladı. Ama ne burada nede sakfor da bir şey yazmadı. Düşünmek gerek...

Ayrıca 6 aylık bir çalışma ve orjinal içerik üretiminden sonra neler oldu? Bana hala bir faydası olmadı şahsi olarak zerre miktarı açık konuşayım. Fakat... Önemli bir hususta ulusal haber yapılmasını sağladım. Konuyu kapatmadım ve takipçisi oldum. Bu hususta iki buçuk adet yerli savunma sanayi projesi benim bu etkim sayesinde başladı. Twitter ortamında Afrin Zeytin Dalı Operasyonuna destek olmak adına, operasyon daha başlamadan evvel, karşı psikolojik operasyon başlattık. Bu sayede ulaştığımız ve silah bırakarak kaçan, teslim olan teröristler var. İspatlı bir şey bu sözüm bilesin. Yani bu savaştaki milli amaçlarımız açısından somut ve net katkımın olduğunu biliyorum. Elimde silah olmadığı halde her hangi bir askerden daha fazla is başarmanın tatminini yaşayabiliyorum. Başka birçok şey de sayabilirim ama gerek yok.

Ayrıca millet artık maymun iştahlı ve hızlı üretim hızlı tüketim çağında yaşıyoruz maalesef. Forumlar bizim nesil için süper ve vaz geçilmesi zor platformlar. Ama gençler sabırsız. Bir soru sordular mi hemen cevaba erişmek istiyorlar. Ayrıca sen ne söylersen söyle, kafasına göre algılamak ve hatırlamak istiyor. Forumda ciddi bir arşiv durumu söz konusu. Tekrar tekrar okuyabilmek söz konusu. Ama sosyal medyada bırak başkasını eskiden kendi attığın bir twiti arayıp bulmak bile sorun. Yani bu sığ hafıza biçimi de yeni neslin fıtratına uyuyor.

Ben gerçekten enerji olarak çok kötü bir durumdayım. Forumu takip ediyorum. Ama kendi hayatıma karşı da ciddi sorumluluklarım var. Enerjimi verimli kullanmak zorundayım. Bu nedenle her ne kadar sevmesem dahi, sığ bulsam dahi, sosyal medyayı kullanmak zorunda kalıyorum. Çünkü burası bana is sağlayamaz. Ama ben belki sosyal medyadaki etkile is bulabilir, karnımı doyurabilirim. Bunu is güç, para pul sıkıntısı olmayan, hayatı sıkıntısız akan tiplerin anlamasını beklemiyorum. Ama gerçek bu. Başkaları lüks peşinde koşar iken benim ekmek parası dışında bir şeyle ilgilenme lüksüm yok.

İnşallah bir gün gelir işler yoluna girer de bende foruma gereken enerjiyi verebilirim. Bu enerji akışı ben ve sen ve o tarafından yoğunlaştığı zaman, işte o zaman, aşk da ilgi de kendiliğinden doğacaktır. Saygılarımla... Mesajı Paylaş

şirpençe

Putty üstad sen bir an önce twitter a geçmelisin bence kısa zamanda fenomen olursun hem orası burdan daha hareketli
Bir düşün derim bu konuyu Mesajı Paylaş

putty

Duygu dolu yazılarımı nasıl 280 karaktere sıkıştırayım. Mesajı Paylaş

şirpençe

Islâm Aleminin, Türk Milletinin ve Forum üyelerimizin Miraç Kandili mübarek olsun.
Allah Devletimizin Milletimizin her daim Yardımcısı olsun. Mesajı Paylaş

Merkator

Şanlı Urfa'ya 12 Nisan'da düşen cisim S-200 füzesiymiş

12 Nisan tarihinde Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesi kırsalına havadan metal bir cisim düşmüş, metal cismin parçaları toplanarak incelemek üzere Hilvan İlçe Jandarma Komutanlığına götürülmüştü.

Cismin savaş uçağına ait yakıt tankeri olduğu iddia edilmişti. Ancak savunma sanayi uzmanı Arda Mevlütoğlu, twitter adresinden, düşen cismin S-200 (NATO kodu SA-5 "Gammon") hava savunma sistemi füzesi olduğunu ve Suriye'den ateşlenmiş olabileceğini duyurdu. Mevlütoğlu, kullanılan füzenin tipine bağlı olarak 180 - 300km arası azami menzili olduğunu vurguladı.

http://www.kokpit.aero/sanli-urfaya-s200-fuzesi-atilmis Mesajı Paylaş

putty

Çocukken çizgi romanları satın alan değiştiren bir sokak tezgahı vardı yaşlıca adam köşesinde otururdu. Ben o adamdan düzenli çizgi roman çalardım değiştirmeye gittiğimde. 5 tane verir 3 tane alır 2  tane çalardım sistem böyle işledi bir yaz boyu. Hiç para kazanmaya çalışmadığımdan hepde aynı adama gittiğimden adamda hiç alakadar olmadığından günah yazılmayacağını düşünüyorum. Mesajı Paylaş

putty

Üniversite öğrencisine sorulan soruya bakarmısınız. Bunu Fransa da bir orta okul öğrencisine sorsan okulu boykot ederler
Mesajı Paylaş

putty

Garip olan ise hadi aynı kafadanız diyelim öyle yorumlayalım. Hemşirelik yada ev temizliği hasta bakıcılık bunlar daha kadına yakışmayan işler değilmi. Ev temizlemek mesela gidiyor yalnız başına bir evi temizliyor hemşire gece nöbete kalıyor hasta bakıcı zaten bir hafta orada yatıp kalkıyor. Mühendis ise koca işyerinde 8 de gidiyor 5 de paydos olup evine dönüyor. Bence kadına en yakışan mühendisliktir. Ama burada asıl sorun idarecilik mevzusudur. Kadına erkekleri yönetme yetkisi ile bir meselesi var mühendislerin hepsi emrinde erkek çalıştırırlar asıl mevzu sıkıntı o. Mesajı Paylaş

Baltica

Yalniz, soruyu hazirlayan okuzun aklina belli ki, muhendislik deyince, sadece makina, insaat vs. geliyor. Gida, ziraat falan hic aklina gelmemis.

Ama, bu soruyu hazirlayan okuz de, muhtemelen bir ogretmen olmasina ragnen, ogretmenligi basmakalip bir meslek olarak tanimlama medeni cesaretini gostermesi bakimindan takdire sayan : ) Mesajı Paylaş

putty

Nis 16, 2018, 08:38 ÖS Last Edit: Nis 16, 2018, 08:51 ÖS by putty
Öküzlük affedilir ama bu cenahta ki sataşma kültürü kışkırtma kültürü çok daha feci. Bunu yazan bilmiyor mu rahatsız edeceğini biliyor ama ondan bir zevklenme hali var. Bizim orada bütün binalar yapıldı 15 katlı en miniği 10 katlı binaların arasında kavşakta kalmış üçgene zoraki bir cami sıkıştırdılar. İki tane minare kocaman hoparlörler karşı binada insan var demeden açıyor anfiyi sonuna kadar ezan okuyor. Kazara ezan vakti o kaldırımda yakalandıysan kaçarcasına köşeye kadar hızlı hızlı gitmek zorunda kalıyorsun o derece feci. Bizim eve ölçtüm 400 m uzakta çok büyük sorun değil ama yinede beni bile öfkelendiriyor sesin yüksekliği. Birde 100 m çaplı alanda 10 tane apartman var bunlar camı kapamayı bırak duvar örseler o evde yaşanmaz. Gerçekten abartmıyorum bu kadar kötü ve sürekli yani mutlaka şikayet vardır umursamıyorlar rahatsız olacan diyor içinde bir çeşit sataşma uzlaşmama benle ilgilenecek duygusu var belli. Efendim ezan bu rahatsız eder mi. Etmez tabi ama ezanı son elli yıldır anfi ile dinliyoruz bu ezan 1500 yıldır insan sesi ile okundu gelenekte bu yok ki. Hadi insan sesi olmuyor ama onu üç katına çıkar 100 katına niye çıkartıyorsun dimi ama. Biz geleneğe isyan etmiyoruz ki böyle bir gelenek yok 1950 den sonra bu hoparlörler ortaya çıktılar. Siteler imza topluyor veriyor hiç takan yok. Katlanacan bana diyor sataşma kültürü bastırılmış bir öfke var. Karşısında kendisinin inandığı gibi yaşamayan öbür dünyada yanacak çıtır çıtır ama bu dünyada sinir bozucu bir konforu olan adamlar görüyor öbür dünyada taşıyamıyor adaletini bu konfor farkının öfkesini çıkartıyor. Bırak zaten yanacak çıtır çıtır niye adama uyuyor tv izliyor diye kızıyorsun oradan beri. Yani diyeceğim bir kışkırtma sataşma olayı da var bu bütün olayların altında.  Geçen caminin karşısındaki dublex daireler filan olan binadaki fiyatlara sahibinden.com da baktım hissettim oradan insanların kaçacağını gerçekten de fiyatlar dip yapmış kimseyi belli tutamıyorlar orada. Eskiden camiye yakın ev bakardı insanlar şimdi cami kaç metre uzakta ona bakıp ev alıyorlar. Evin değerini en az % 20 düşüren bir camimiz var cemaatinin servetini tüketiyor. Mesajı Paylaş

sadalone

Nis 16, 2018, 08:48 ÖS Last Edit: Nis 16, 2018, 08:57 ÖS by sadalone
Bu basmakalıp google translate'de de var.Tabi onlar bu cinsiyetçiliği bizim gibi bilerek ve isteyerek yapmıyorlar.
Mesajı Paylaş

murattekin

Aslında bundan güzel propaganda malzemesi çıkar. Avrupa ülkeleri kendine gelişmiş diyor ama ayrımcılık yapıyor diyebiliriz.
Biz canlı ve cansız nesnelere "O" diyoruz. Ama Avrupa dilleri hep ayrımcılık yapıyor: He, she, it. Nasıl olmuşsa bi "they" kelimesini ortak yapmışlar. Onda da kafa yormak istemediler herhalde. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter