Sohbet

Başlatan petibor, Ağu 25, 2016, 09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

putty

Ara 15, 2017, 04:48 ÖS Last Edit: Ara 15, 2017, 04:53 ÖS by putty
mevzu olması rumuzumun beni utandırıyor neden böyle bir şey yazdınız anlayamadım ama önemli bir şey sanki anlatıyormuşçasına açıklama yapmak beni utandırsada bir cümle ile izah edeyim madem bir kaç kişi peş peşe teveccüh gösterip yorum yaptı. Putty nin hiç bir anlamı yok rasgele seçilmiş bir kelime sadece macun diye seçtim ingilizcesini yazdım o an aklıma o geldi macun yani çeviriye baktım yazdım. Kendime rumuzda seçmedim gelir geçer rumuzlarımdan birisi beni o aralar çok forumlardan atarlardı bu yüzden bir anlamı yoktu gerçekten. Üstüme yapıştı kaldı. Hatta burada rumuzumu değiştirdim yönetim geri gönderdi putty ye beni. Öbür forumda filintaydı mesela attılar beni başka forumda serkan. Ben orko gibi HDS gibi Nutuk gibi Kılıç gibi adıyla münhasır biri değilim rumuz sahiplenecek durumum yok sallıyorum gidiyor bir tane rumuz.
Ayrıca son yorum ile alakalı olarak ben yazılımcı da değilim sadece kendi kendime hobi gibi yazılımla ilgileniyorum milyonlarca insan gibi. İşçiyim ben.
Açıklama yapmamın bir nedeni de bu bahsi geçen yazılım sanki illegal bir mevzu gibi algılanabilir telnet filan yani biraz anlaşılamayacak şey konular oradan bir tereddüt hasıl olmasın endişesi diye yazdım yoksa kimin umrunda putty neymiş ne değilmiş Mesajı Paylaş

saladin

putty kullanmak  esasinda soyle ayip olabilir. bu bilgisayarda windows oldugunu gosterir ki, o zaman utanmakta haklilik payi vardir ;) Sirket politikalari yuzunden her gun putty kullanmak zorunda olan birisi olarak soyluyorum. Mesajı Paylaş

putty

Öyle bir istanbul da oturuyorum ki boğazda vapur seferleri iptal olmuş fırtına var diye bizim burada hava bahardan kalma günlük güneşlik.
Sorarlarsa İstanbul dayız hesapta. Bursalılar benden daha yakın boğaza nerdeyse Mesajı Paylaş

Danişment

Atak 2 Çıkmış  :D  Mesajı Paylaş

putty

Ara 16, 2017, 10:01 ÖÖ Last Edit: Ara 16, 2017, 10:03 ÖÖ by putty
Rejim muhafızı güçleri anlamında polisin jandarmanın ağır harp silahları ile donatılmasını doğru buluyorum. Normal bir ülkede olmaması gerek tabi ama bizde askerler ihtilal yapıyor bu yüzden rejim muhafızlığı önemli.
Hem bu olunca küçük komşuları polis le bile yenebilir hale geliriz iyi de olur Mesajı Paylaş

saladin

Ara 16, 2017, 10:29 ÖÖ Last Edit: Ara 16, 2017, 10:33 ÖÖ by saladin
Hayir merak ediyorum bu resimi neden buldular. Atak helikopteri dedigimde karsima T-129 cikiyor. Attack helicopter deyince Apache.  Ilk sayfada Z-10'un esamesi yok. Boyle bir resmi nasil bir  aramayla bulabilirler? Cin isi cakma helikopter falan mi dediler?  Millet aya gitmekle ugrasiyor, biz atak helikopterini nasil buldular diye.... Mesajı Paylaş

putty

Biz bu şeyleri çok anladığımız için dikkat kesiliyoruz. Oysa ekonomi haberini politika haberini spor haberini de adamlar böyle hazırlıyor. Onları fark etmiyoruz farkı o. Mesajı Paylaş

hergeleci

Havacilik heveslisi arkadaslara Air France kokpitinden yayin yapan su YouTube kanalini oneriyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=5ckRAPgWwQY

Mesajı Paylaş

saladin

Havacılık konusunda su kanalı da öneririm.
https://www.youtube.com/channel/UCwpHKudUkP5tNgmMdexB3ow

Hem profesyonellere yönelik videoları var hem de gene izleyicilere yönelik. Daha önce bilmedigim bir çok ufak detayi buradan ogrendim. Mesajı Paylaş

putty

HDS

Ben şaşırdım aslında. Ondan kusura kalmazsan soracağım:

Neden İngiltere değil de Malta? Tercih mi böyle oldu?

Olmaz ya, RTE bana sorsa "İmkan var ise İngiltere'ye gitsin, yerinde kalsın, orayı da görsün.." derdim. Malta Malta işte yani en sonunda. Mesajı Paylaş

ÜNAL

@HDS hocam
Sabri üstad hediye demişti önceden belki ondandır...
Üstad cevaplamadı ama ben yazılan bilgiyi söyleyeyim dedim. Mesajı Paylaş

murattekin

Murat Tekin

putty

Oca 17, 2018, 09:13 ÖS Last Edit: Oca 17, 2018, 09:15 ÖS by putty
Meteoroloji kurumu kar yağacak dedi güneş açtı fırtına çıkacak gece yarısı dendi tık yok. Sanırım bu kurumda da personel yandaş kadrolar ile değiştirildi bir yetersizlik kabiliyetsizlik var sanki eskiden karı yağmuru saatini söylerlerdi şimdi yağacak diyor güneş açıyor fırtına kopacak diyor yaprak kımıldamıyor Mesajı Paylaş

saladin

Oca 17, 2018, 11:17 ÖS Last Edit: Oca 17, 2018, 11:19 ÖS by saladin
ABD'de de hava durumu artık hiç tutmamayya başladı. Son bir kaç sene içinde ABD para vermediği için hava durumu uyduları  yenilenmedi  o yüzden hava tahminleri tutmayacak denmişti. Artık onla alakası var mı bilmiyorum ama inanılmaz ölçüde yanlış tahmin yapiyorlar. Ama dediğin ülke çapında merkezden yapılan tahminler. Yerel bazdakiker sanırım radara bakıp kısa süreli tahminlerinde daha başarılı. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter