Sohbet

Başlatan petibor, Ağu 25, 2016, 09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

putty

Papazı iyi korkuttuk ama. Türklerle oyun oynanmayacağını anlamıştır Mesajı Paylaş

putty

SOM gibi kritik silahlarımızı Azerbaycan a veriyoruz. İsrail in bu silahın bilgilerine Azerbaycan üzerinden bazı açıkları kullanarak ulaşabileceğinden endişe ediyorum. Özellikle avionik gibi modernizasyonlar da bizim silahlarımıza ait bilgilere erişmek için arka kapı yakalayabilirler. Haberleşme protokolleri zaafları bunları incelerler birgün atarız füzeleri çalışmaz. Bizimde artık ABD gibi modern mühimmatları verirken peşini sıkı tutmamız lazım. Mesajı Paylaş

murattekin

Eki 13, 2018, 03:11 ÖS Last Edit: Eki 13, 2018, 04:25 ÖS by murattekin
İsrail yine iyi de ya Çayna'ya giderse? Yada Raşşa'ya?
Ben şu LGB kitlerinden bile endişeliyim. İnşallah ihraç versiyonu diye birşey vardır. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

putty

Stuzun nerde acaba bu kadar yerli helikopter projesi var tek kelime etmedi çok endişeliyim Mesajı Paylaş

putty

Eki 16, 2018, 07:41 ÖÖ Last Edit: Eki 16, 2018, 07:43 ÖÖ by putty
Yine aynı şey oldu klavyeye kahveyi dökdüm bir kaç dakika önce. Şimdilik çalışıyor bakalım ne olacak. İnsanlık bu klavye kahve sorunsalına nasıl çare bulacak herşey mars a gitmek değilki . Birazdan içerdeki sıvı buharlaşacak yapışkan şeker kahve çokomel karışımı tuşları tutukluk yapıp kitleyecek biliyorum. Bir süre yazmazsam endişeye kapılmayın lütfen. Mesajı Paylaş

sahin1

Islak mendille silmeyi dene. Mesajı Paylaş

putty

Eki 16, 2018, 08:33 ÖÖ Last Edit: Eki 16, 2018, 08:36 ÖÖ by putty
Bozuldu valla tuşların bazıları çalışmıyor başka klavye taktım. içlerine çokomel kaçtı iflah olmaz artık . Kalavyeye kahve dökülmesinin bir kötü yanı da o kahvenin bir kaç senede anca temizlenmesi. Her yeri temizledim diyorsun sonra bir şeyi kaldırıyon yada kapağını açıyon içinden altından arasından kahve çokomeli çıkıyor seneler sonra bile. Mesajı Paylaş

putty

Kriz başladı

Son dakika haberi… ABD'den flaş hamle!
ABD Temsilciler Meclisine, Cemal Kaşıkçı olayı nedeniyle Suudi Arabistan'a tüm silah satışlarının ve yardımların durdurulması için yasa tasarısı sunuldu.
...

https://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/abdde-flas-hamle-2686749/ Mesajı Paylaş

murattekin

Mitsubishi gokyuzune cok benzer lamba uretmis.

Çok başarılı. Hele benim gibi bir zamanlar ameliyatlanelerin soluk floresanları altında çalışanlar için ilaç gibi. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

murattekin

Ara Güler ölmüş. Muhteşem fotograflarını çocukluğumdan beri anlamaya çalışıyorum. Ne görüyorsunuz o fotograflarda banada bir anlatın öğreneyim.  Ara Güler bir Bedri Baykam iki Nazım Hikmet üç. İllada devrimci olacaksa Sabahattin Ali olsun Nazım Hikmet ne mesela.

Fotoğraf bir sanattır. Çekilen pozlara edebi bir anlam yüklememek gerekir. Amaç ışığı ve objeyi iyi kullanıp hayal gücünü motive etmek.
Ara Güler'i yıllar önce (~2011 olabilir) bir tıbbi kongrede görmüştüm. Albüm imzalamaya gelmişti. O zaman bile çok ama çok yaşlıydı.
Toprağı bol olsun. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

putty

Eki 18, 2018, 09:17 ÖÖ Last Edit: Eki 18, 2018, 09:24 ÖÖ by putty
Bunlar feto dan atılan mühendisler filan olmasın

FETÖ'cü silah şirketi hızla büyüyor
FETÖ'nün üs olarak kullandığı ülkelerden Güney Afrika'daki etkinliği halen sürüyor. FETÖ'cü Vuslat Bayoğlu'na ait MİLKOR adlı silah fabrikası ülkede hızla büyüyen silah şirketlerinden biri oldu. Yakın zamana kadar yalnızca mermi üretimi yapan şirket, İHA, 4x4 arazi taşıtları, deniz araçları savaş sistemleri geliştirip satıyor.

Güney Afrika'yı üs olarak kullanan FETÖ, Afrika kıtasındaki yapılanmasını buradan yönetiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Güney Afrika Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa'ya, FETÖ'nün ülkeleri için bir tehdit olduğu konusundaki uyarı sıcaklığını korurken, örgütün bu ülkede elde ettiği barınma ve dolaşım rahatlığı FETÖ'yü silah girişimcisi de yaptı.

FİRMA KATALOĞU GENİŞLETTİ

FETÖ'cü Vuslat Bayoğlu'na ait olan Güney Afrika'daki MİLKOR adlı silah fabrikası, FETÖ finansörü Bayoğlu tarafından satın alınmasıyla birlikte büyüme trendine girdi. Daha önce sadece mermi üretimi yapan fabrika, 2016'dan itibaren özellikle ABD'den ithal ettiği teknoloji ile savunma sanayii içerisinde boy göstermeye başladı. FETÖ yönetiminde mermi üretiminin ötesine geçen fabrikada insansız hava araçları, 4x4 arazi taşıtları, deniz araçları, siber güvenlik ve savaş sistemleri ile keskin nişancı tüfeklerine varan çeşitlilikte üretim yapılıyor.

KİMLİĞİNİ GİZLİYOR

Güney Afrika vatandaşlığı bulunan FETÖ'cü Vuslat Bayoğlu, gittiği her platformda bu kimliğini ön plana çıkartarak FETÖ'cü olduğunu gizliyor. FETÖ'nün savunma sanayii üretiminin Afrika'yı tehdit ettiği belirtilirken, Türkiye, söz konusu fabrikanın faaliyetlerine son vermesi için çok hassas davranıyor.

https://www.star.com.tr/guncel/fetocu-silah-sirketi-hizla-buyuyor-haber-1396984/ Mesajı Paylaş

saladin

Soyle bir haber var

https://www.timeturk.com/ogrenci-andi-andimiz-geri-geliyor/haber-977547-m?__twitter_impression=true

Sayin cumhurbaskaninin gecmisteki sozlerinin arkasinda duracagini ve geregini yapacagini dusunuyorum. Bazi fetoculer hemen cikip milliyetci oylara ihtiyaci var o yuzden cark etti diyebilir ama ben cumhurbaskaninin vatan ve millet askiyla dogru karari alacagina eminim.

http://m.milliyet.com.tr/erdogan-dan-partililere-gonderme-siyaset-1774517/

Bu arada gectigimiz aylarda bir guvenlik gorevlisinin sozu vardi. Detaylari ne yazik ki aklimda kalmamis, suriyeden bir duvar yazisi da olabilir. Biz andimizi siir diye okumadik gibisinden bir seydi. Tam halini hatirlayan varsa atarsa sevinirim. Mesajı Paylaş

putty

Suudiler adamı kıtır kıtır kestiklerini itiraf ettiler. Bakalım dünya ne tepki verecek. İran Almanya da muhalifi otelde öldürünce bütün AB İran dan büyük elçilerini çekmişti senelerce de düzelmedi durum. Petrol fiyatını kontrol altında tutan Suudilere bakalım batı ne kadar posta koyabilecek. Şimdiden kıvırmaya başladılar çok ayıp ettin teessüf ederim şiddetinde şimdilik tepkiler. Bizde dahil yani herkes nereden çıktı bu dert şimdi modunda. Posta konsa petrol çıkar 2019 da 150 dolara bir Kaşıkçı için değer mi yani. Mesajı Paylaş

saladin

Eki 21, 2018, 05:15 ÖÖ Last Edit: Eki 21, 2018, 06:24 ÖÖ by saladin
HDS:

Bu konudaki cazibeyi arttırmak için, Otosan, hakları Otosan'da olmak üzere, F-Max'ı çalıştı. Tamamen "7 sisters" kamyonları ile rekabet edebilecek, geniş ve konforlu kabinli, daha hafif bir kamyon çıkardılar. Ha keza motor da Euro 6 seviyesinde ve epeyce iyi bir motor.

Ben tasarımı da kabini de çok beğendim. Eski "davul" kamyona göre çok çok daha iyi. Bence çok iyi bir proje oldu.

HDS bunu ilk yazdigi zaman asagidaki videoya bakmistim ama hollandaca oldugu icin ne diyor anlamamistim. Bugun youtube'in auto-traslate secenegiyle ingilizcesine baktim. Vlogger'in yorumlari cok olumlu, hatta bati avrupada henuz satilmamasi icin cok yazik diyor. Fakat dogu avrupa pazarinda varmis. Sanirim Otosan'in promosyon icin davet ettigi bir kisi.

https://www.youtube.com/watch?v=r5PHBSW4AtM

Benzer sekilde baska biri de yayinlamis, ama onu henuz izlemedim.

https://www.youtube.com/watch?v=Wc7I92cel5I

Aracin navigasyon yazilimi otosan'in mi, yoksa hazir alim mi? Bence aracin arabirim yazilimina hakim olmak onemli.

ek: ikinci videoda genelde  olumlu. Ici biraz plastik demis ki, hakli bence. Onun disinda anladigim kadariyla Adaptive Cruise Control var (radar var demektir), emergency break diyor ama acil durumlarda otomatik durmayi mi kastetti emin degilim. Line Departure sistemi var, aktif mi bahsedilmedi ama yarim-yamalak google cevirisinden bir ara sanki direksiyondan bahsederken direksiyon kendisini duzeltiyor, bu ozellik benim hosuma gitmiyor gibisinden bir seyler dedi.  Aktif olabilir yani. Turkiye gibi bir yerde, line departure'in calismasi biraz zor olabilir, orasi ayri. Bulundugu yerin topografisine gore motor gucunu ayarliyormus. Ayrica Apple-Car arabirimi varmis, ve GSM uzerinden fabrikaya aracin bakim bilgilerine gonderebilir, ve sirketi tarafinda gercek zamanli takip edilebilirmis.

Arac ilk defa uretiliyor. Herhalde onumuzdeki senelerde elde edilen geribeslemeyle tasarim daha da iyilestirilir.

Bir de Otosan ingilizcesi daha iyi bir yardimci koyabilirmis (elinde var mi bilmiyorum tabi).

ek2: bu da Ford'un kendi reklami. Enterasan bir sey olmus (bir van damme'li volvo reklami degil tabi )

https://www.youtube.com/watch?v=QDfa8g6EPfo

ek3: harbiden bu araca takildim galiba. Bu da Turkce (otosan muhendisiyle sanirim) test surusu. Daha detayli aciklamalar var.
https://www.youtube.com/watch?v=wtX3trP8hKQ

Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter