Sohbet

Başlatan petibor, Ağu 25, 2016, 09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

petibor

Avrupa pastası kapış kapış kapılıyor Polonya 200 milyar dolar 5 milyonluk Avusturya 170 milyar dolar Slovakya bile 100 milyar dolar ihracat yaparken biz 150 den 120 nin altına düşeceğiz bu gidişle. Bizim gibi ülkenin 300 milyar doları yakalaması lazım ki biraz kendimize gelelim. Polonya aldı başını gitti biz yerimizde sayıyoruz 10 yıldır neredeyse. Kemal derviş ile bir gaz yakaladık onunda sonu geldi eski Çillerli dönemlerin kötü idaresine geri göndük gibi. Bu atılımsız temponun sonu yeni büyük bir ekonomik krizdir sinyal bunlar hep. Bu bünye büyümeyle ayakta duracak şekilde kurgulanmış geri gidersen bir şeyler patlar ülkede toparlayamayız. 13 milyar dolar aylık ihracat vardı kötü aylarda 12 olurdu şimdi 9 oldu. Artacağına azalıyor sürekli. Oysa imdiye 15- 16 fila no aralıkta dolaşmaı yıllık 200 milyar dolar hedefi zorlanmalıydı ama biz tepetaklak 150 den 120 ye doğru düşüyoruz. Gizli gündemi olan bir ülke olduk ülkeyi kalkındıramıyoruz bir türlü. Çok kötü yönetilen göremediğimiz bir şeyler var bence. Koç a mesela şahidiz ama hepsini koç gibi görebiliyormuyuz acaba. Disipline edicem derken dinamikler zarar gördü bence. Yeni dinamikler gelişecek diyoruz olmuyacak öyle bir şeyde. Olsa Araplarda olurdu. Mesajı Paylaş

HDS

@petibor, Temmuz ayında ihracat düşmesin de ne yapsın? Bir kere bir hafta tatil oldu. Uzun süredir bu kadar çalışmasız bir ramazan tatili olmamıştı.  Hemen sonrasına da darbe teşebbüsü girdi. Ama teşebbüs sonrası Pazartesi yollar kamyon vs doluydu. Sevkiyatlar yapıldı. Mesajı Paylaş

petibor

Doğru diyorsun. İnşallah toparlar yoksa bu rakam 10 yıl öncesine dönmek demek. Ama İhracat ın artma eğilimi yok o yinede kötü. Mesajı Paylaş

BETONBEY

Ülkeyi Polonya'ya, Polonya'yı da Türkiye'ye taşısak bu değerler nasıl olurdu acaba ;D Mesajı Paylaş

Lotus

Ağu 31, 2016, 06:04 ÖS Last Edit: Ağu 31, 2016, 06:08 ÖS by Lotus
Efkan Ala gitti. Yerine Süleyman Soylu geldi. Soylu'nun yerine Mehmet Müezzinoğlu geldi. Mesajı Paylaş

petibor

Camimize yeni müezzin geldi bir ezan okuyor adam bayılacak sanırsın okurken. Mahalle camii değilde sanki selatin camisinde müezzin. Bu kadar işini seven müezzin görmedim ben. Etrafta bütün ezanlar başlıyo bitiyo bizimki daha yarısında. Bide Allah ses verseydi varya. Mesajı Paylaş

HAZERFEN

Eyl 01, 2016, 07:29 ÖS Last Edit: Eyl 02, 2016, 01:31 ÖÖ by HAZERFEN
Bir tüketici şikayeti... Sizce amacına ulaşır mı?  ::)

"Merhabalar... 01.09.2016 tarihinde İzmir Bayraklı ilçesinde bulunan bir BİM mağazasından firmanızın üretimi olan yumuşak beyaz peynir satın aldım. Ambalajı üzerinde "taze beyaz peynir" yazan ürününüz 31.07.2016 üretimi olup son tüketim tarihi 26.01.2017 olduğu halde feci surette ekşimiş, hatta acılaşmış bir şekilde ambalajından çıkmıştır. Ömrünün henüz altıda birini doldurmuş olan ürününüzün bu seviyede bozulması firmanızın üretim ve kalite kontrol kabiliyetleri hakkında son derece kifayetli bilgi sunmaktadır. Şirketinizin batması hedefinize ulaşmanız adına bu kabiliyetleri muhafaza etmenizi naçizane tavsiye eder, başarılar dilerim." Mesajı Paylaş

murattekin

Bunu yazıp vakit kaybedecegine markete gidip değiştirseydi daha hayırlı olurdu. Bazen bana da hava almış ambalajlı ürünler alabiliyorum. Gidiyorum hemen değiştiriyorlar. Market farkı olmaksızın Mesajı Paylaş
Murat Tekin

petibor

BIM de en kötü şeylerden birisi mono sodyum glutamat problemi.
Soslu fıstığı var mesela şaşırıp bir kere alırsanız müptelası oluyorsunuz
Basmışlar mono sodyum glutamat ı yemeye doyamıyorsun
Çorbalar, hazır yemekler, soslu mısır fıstık bulyonlar hepsinde var.
Mesajı Paylaş

ÜNAL

Kesinlikle hergün Kazandibisini yiyorum . Bilmeyenlere söyleyeyim Mado'nun ;) .
Yine fındığı çok güzel kaliteli .
Dost tava yoğurdu Mükemmel .
Ayrıca köy peyniri var siyah susamlı o mükemmel ötesi ve ucuz . Mesajı Paylaş

minigitav

Bir bilgi de benden olsun.Bimde satılan Osmanoğlu markalı tatlı ve pastalar Özsütün imalatıdır Mesajı Paylaş

Postulat

Eyl 01, 2016, 11:53 ÖS Last Edit: Eyl 02, 2016, 12:08 ÖÖ by Postulat
http://odatv.com/turkiyenin-konustugu-o-yarbay-da-ihrac-edildi-0209161200.html

Yarbay Mehmet Alkan ordudan ihraç edilmiş. Şu adamın cemaatçi olduğu fikri pek aklıma yatmadı. Cemaatçiler genelde ruhsuz, ani ve aşırı tepkilerden sakınan insanlar olarak karşıma çıktı. Yarbayın fb iletilerindeki tavrı, cenazenedeki tepkisi...

Kullandığı dil bir acaba dedirtti ama...

http://www.kimdirhayati.com/yarbay-mehmet-alkan-kimdir/ Mesajı Paylaş

matmat26

Zamanında ayni adama ergenekoncu demişler. 3 öz kardeş de askerlik yapiyor. Biri yuz basi, biri yarbay, digeri uzman bir kardeşi de öğretmen. .

Bence büyük ayıp bu adam isyan etmesin kim etsin ? Mesajı Paylaş

saladin

Kendisini tanimiyorum, ama benim gozumde o sehidin emaneti. Adalet varsa bu dunya da yerini bulur umarim. Mesajı Paylaş

Kabardey

Hillary 9/11 anma töreninden ayrılırken. Basın açıklamasında güneş çarpması demişler ama pek öyle görünmüyor.

https://twitter.com/SelimAtalayNY/status/775003709935714305 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter