Ağu 24, 2017, 01:05 ÖÖ

Sohbet

Başlatan petibor, Ağu 25, 2016, 09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

petibor

İtalya'daki 6 şiddetindeki depremde 250 kişi öldü. Bu kadar gelişmiş bir Avrupa ülkesi için bu anormal bir rakam. İtalya şu eski tarihi binaları yıkıp kurtulsa da bir nefes alsa ülkenin her karışı taş binalarla dolu. Bu deprem inşallah daha önce görüldüğü gibi deprem fırtınası olarak bölgede tekrar eden bir deprem serisi çıkmaz. Mesajı Paylaş

petibor

Yarınki köprünün açılışına Krallar Dünya liderleri geliyormuş.

Artık saatler kaldı! Dünya liderleri, krallar geliyor...
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, yarın törenle açılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı açılışta Başbakan Yıldırım, Bahreyn Kralı Al Halife, Bosna Hersek Başkanlık Konseyi Başkanı İzetbegoviç, Makedonya Cumhurbaşkanı Ivanov, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Bulgaristan Başbakanı Borisov, Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şerif, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Ljajic, Gürcistan Başbakan Birinci Yardımcısı Kumsisihvili'nin ...

http://www.milliyet.com.tr/artik-saatler-kaldi-dunya-ekonomi-2301058/ Mesajı Paylaş

petibor

EXPO 2016 ANTALYA tam bir fiyasko oldu. Bizlerin bile haberi yok bırak dünyayı. İzmir fuarı gibi, kiraz panayırı gibi geçiyor gözlerden uzak. Köprü ye tantanalar koparttık EXPO dan kimsenin haberi olmadı. EXPO yu bırak bizim olimpiyatlardan bile haberimiz olmadı nasıl geldi nasıl geçti anlamadık. Acayip bir ülke olduk biri unutup ilgilenilecek demediyse basın yayın yok gibi davranıyor kendisi de akıl edip ilgilenmiyor sanki. EXPO bu ya olimpiyat gibi bir şey dünyada. Mesajı Paylaş

kimlikci

Yavuz Sultan Selim köprüsü Mesajı Paylaş

petibor

Ağu 29, 2016, 03:49 ÖS Last Edit: Ağu 29, 2016, 03:51 ÖS by petibor
Aktifkarbon bu betonun rengine takılmıştı. Düzelir boyanır falan dedik ama kaldı böyle çizgi çizgi baksanıza. Sanat yapıların betonları boyanmaz sıvanmaz bilerek ihtişamı ile yüzleştirilir insanlar bu yüzden kafam biraz karışık bu şey biraz çirkin ama belkide çirkin değil olması gerektiği gibi. Boyasak dahamı güzel olur karar veremiyorum. Ağırlıklı fikrim böyle kalması yönünde ama niye bu kadar kötü betonu baştan dikkat edilse bu kadar kötü görünmezdi belkide. Ama ben beton yapıyım diye bağırıyor orası güzel yani. Boyasak çelik kule gibi olur bir espirisi kalmazdı. Bilerek ton farkları yaratmış olabilirler bile beton algısı hemen fark edilsin diye mimari tercih olarak. Ben bakınca eleştirmeme rağmen çok muhteşem buluyorum bu çirkin halini. Mimarda bunu istemiş olabilir belkide bir öyle beton bir böyle beton filan demişte olabilirler Mesajı Paylaş

kimlikci

Bana kalırsa şiirsel bir güzelliği var arka fonda ki bulutlarla  ;D Mesajı Paylaş

kimlikci

Buda gece çekilmiş fotoğrafı Mesajı Paylaş

Lotus

Bi siyah boya, bi de üstlerine göz... tamam. Orta Doğu bizde. ::) Mesajı Paylaş

petibor

game of thrones ihtişamı var köprüde Mesajı Paylaş

neosinan

@Lotus Orta doğu mu? Orta dünya mı? :) Mesajı Paylaş

Lotus

Barad Dûr-ler'i dikmişiz, mevkiyi de buraya uyarlayayım dedim. :) Mesajı Paylaş

Kabardey

Herkesin, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarım. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Mesajı Paylaş

petibor

Temmuz ihracatı 9,8 milyar dolar olmuş. ortalama 13 lerde dolaşırdı aylık ihracat ne zaman 15 olur diyordum düşe düşe 10 milyar sınırının altına düştü en sonunda. Yandaş ekonomi gazetesi dış ticaret açığı düşmeye devam ediyor diye ekonomin başarı başlığı atmış yinede işin komiği. Ülkede her şey kötüye gidiyor bu çöküşün sonu ekonomik yeni bir krizdir. 2013 temmuz ayı ihracatı 12 milyar dolar bu sene ise 9,8 milyar dolar.
Mesajı Paylaş

BETONBEY

Irak'a, Suriye'ye milyarlarca dolarlık ihracattan sonra iğne bile satama, sivil darbe girişimleri, farklı toplumsal dinamikler üzerinden organize edilen  ülkenin vizyonuna zarar veren kalkışmalar, terör örgütlerinin birarada elele, kol kola tarihinde görülmemiş oranda terör olaylarına hız vermesi, üzerine Rusya ile tarihi bir kriz, yetmeyince birde askeri darbe...

Petibör kardeşim, bu yaşananlara dünyada yaşanan global krizide ekleyince 9,8 milyar dolar ihracat rakamı bana baya bir iyi görünüyor.

Bu rakamlarda benim bakacağım rakam ithalat oranının ihracattan çok daha fazla düşüp düşmediği, bütçe açığı oluşup oluşmadığı, klasik cari açık dengesi ve tasarruf oranlarımız ;) Mesajı Paylaş

HAZERFEN

Hükümetin acil Çin sermayesine ihtiyacı var. Lakin bu konuda bir çalışma olsaydı bir şekilde sızardı... Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter