Askeri Fabrikaların Durumu ve Geleceği

Başlatan ocay, Tem 09, 2016, 11:15 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

petibor

Şöyle Armata gibi o jenerasyonda bir tank yapsın vitrine koysun. Görenler bu dururken niye ALTAY ı kullanıyor TSK leri desin Mesajı Paylaş

farabi

Oca 20, 2019, 09:18 ÖS Last Edit: Oca 20, 2019, 09:33 ÖS by farabi
Koç Grubu kendi özgün LHD ve Korvet tasarımını yapabilen ve talep edilmesi halinde üretebilecek oaln bir grup

Bu kapasitenin kazanılması doğrudan devletin tasarrufunda, üstelik RMK Sirio varyantı Dost sınıfından sonra tek kuruş askeri iş alamadı , MILGEM ihalesi de malumunuz ... Bildiğim kadarıyla RMK konsept tasarımlarda BMT ile çalışmıştı. RMK bünyesinde ilgili projelerin detay tasarımı çalışıldı mı açıkçası bilemiyorum. Ancak, iş korvet ya da daha büyük ana muharebe platformları ise bunun altından tek başına kalkabilecek , Türk donanmasının modernizasyon planları içerisine girmeden ihraç başarısı yakalayabilecek özel sektör kapasitesi olduğunu düşünmüyorum. SSB'nin o yolu açması , iradenin de yürü ya kulum demesi gerek...  Önemli oranda sivil altyapıya sahip ve görece basit bir iş olan 400 tonluk karakol botlarının sağladığı ihraç başarısının arkasında da bu durumun olduğuna inanıyorum. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter