Ziyarete Açılan Gemiler

Başlatan HAKAN KILIÇ, Tem 01, 2016, 07:18 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Atılgan

TCG YAVUZ Fırkateyni Hopaport'a demir attı

TCG YAVUZ Fırkateyn Komutanı Deniz Yarbay Timuçin Halil Yıldıran, Gemi Başçarkçısı Yüzbaşı Ali Dingeç, As. Kd. Başçav. Fatih Ersan Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat'ı makamında ziyaret etti.
TCG YAVUZ (F-240) Fırkateyn Komutanı Deniz Yarbay Timuçin Halil Yıldıran, Gemi Başçarkçısı Yüzbaşı Ali Dingeç, As. Kd. Başçav. Fatih Ersan Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat'ı makamında ziyaret etti.

TCG YAVUZ (F-240) Deniz Yıldızı 2018 Tatbikatı kapsamında Hopa Limanı'nı ziyaret eden TCG YAVUZ (F-240) firkateyn Komutanı Deniz Yarbay Timuçin Halil Yıldıran, beraberindekilerle birlikte Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat'ı makamında ziyaret etti. Günün anısına karşılıklı hediye takdim edildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Canpolat, Afrin Operasyonu'nda görev alan tüm Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına başarı dileklerinde bulundu.

Kaymakam Abdurrezzak Canpolat, Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, Garnizon Komutanı Üsteğmen Erkan Erol, Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Umut Özdemir ve Hopa Gaziler Derneği Başkanı Şükrü Akbıyık ve şehit yakınları ve gazilerle beraber, TCG YAVUZ (F-240) gemisinde öğle yemeğinde bir araya geldiler. Kaymakam Canpolat ve Protokol üyeleri gemiyi gezdi. Ziyarette askeri personel gemi hakkında bilgi verdi.

TCG YAVUZ F-240 Savaş Gemisi Komutanı Deniz Yarbay Timuçin Halil Yıldıran ve heyeti Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan'ı makamında ziyaret etti.

Komutanlar, Nedim Cihan'a ziyaret nedeni hakkında bilgiler verdi. Cihan'da kendilerini Hopa'da ve Belediyelerinde görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

http://www.denizhaber.com.tr/mansetler.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

TCG MARTI, İğneada Limanı'nda ziyarete açıldı

TCG MARTI hücumbotu, Deniz Yıldızı-2018 tatbikatı kapsamında Karadeniz'e kıyısı bulunan Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada Limanı'na geldi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan unsurların katılımıyla Marmara Denizi ve Karadeniz'de 26 Mart-5 Nisan'da gerçekleştirilecek tatbikatlar kapsamında limana demir atan hücumbotu, halkın ziyaretine açıldı.

Yetkililer, hücumbotunu ziyaret eden vatandaşlara bilgi veriyor. Hücumbotunu gezen vatandaşlar hatıra fotoğrafı da çektiriyor.

Hücumbotu yarın 17.00'ye kadar halkın ziyaretine açık kalacak.

Tatbikata katılacak fırkateyn ve denizaltılar, Batum-Gürcistan, Novorossisk-Rusya, Odessa-Ukrayna, Köstence-Romanya, Varna-Bulgaristan limanları ile Karadeniz'deki İğneada Kırklareli, Karadeniz Ereğlisi, Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa Artvin limanlarına halka açık ziyaretler gerçekleştirecek.

http://www.denizhaber.com.tr/tcg-marti-igneada-limaninda-ziyarete-acildi-haber-80531.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

TCSG Dost, Sinop Limanı'nda halkın ziyaretine açıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait TCSG Dost arama kurtarma gemisi, Sinop Limanı'nda halkın ziyaretine açıldı.

Bu sabah Sinop Limanı'na gelerek demirleyen TCSG Dost arama kurtarma gemisi, bir gün Sinop Limanı'nda kalacak.

Ziyaretçiler personel eşliğinde gemiyi gezerek bilgiler aldı. Sabah saatlerinde Sinop rıhtımına yanaşan gemi öğlen 14.00-19.00 saatleri arasında halkın ziyaretine açık kalacak.

http://www.denizhaber.com.tr/tcsg-dost-sinop-limaninda-halkin-ziyaretine-acildi-haber-81043.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

TCG Bozcaada, Edremit Limanı'nı ziyaret etti

Balıkesir'in Edremit ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle donanmaya bağlı Burak sınıfı korvet TCG Bozcaada Edremit Limanını ziyaret etti. TCG Bozcaada gün vatandaşların ziyaretine sunuldu.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili P. Alb. Bedri Vural Er, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Cumhuriyet Başsavcı Vekili Salih Çetin, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer ve Belediye Meclis Üyesi Coşkun Taşkın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Akçay Limanı'nda halkın ziyaretine açık olan TCG Bozcaada Gemisi'ni gezdikten sonra gemide şehit aileleri ve gazilerle bir araya gelerek yemek yedi. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı gemide ziyaret defterini imzaladı. Protokol üyeleri ve şehit ailelerine daha sonra gemi kısaca gezdirilerek tanıtım yapıldı.

http://www.denizhaber.com.tr/tcg-bozcaada-edremit-limanini-ziyaret-etti-haber-81053.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

TCG Fırtına, 23 Nisan'da Güllük'te ziyarete açıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, Güllük Limanı'na demirlenen TCG Fırtına fırkateyni ziyarete açıldı.

Milas'ın Güllük Mahallesi'nde, TCG Fırtına fırkateyni 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Güllük Limanı'na yanaşan TCG Fırtına fırkateyni, meraklı misafirlerini ağırladı. Vatandaşlar, limana yanaşan TCG Fırtına'ya yoğun ilgi gösterdi. Halka açılan TCG Fırtına'yı ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu.

Askeri gemiyi çocukları ile ziyaret eden misafirler, fotoğraf çekti. Askeri gemi komutanları, ziyaretçilere gemi hakkında bilgi verdi.

http://www.denizhaber.com.tr/tcg-firtina-23-nisanda-gullukte-ziyarete-acildi-haber-81056.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

TCG Batıray, Rize Limanı'na aborda oldu

Karadeniz Uyum Harekatı kapsamında Rize Limanı'na aborda olan TCG Batıray (ES-349) Denizaltı Komutanı Deniz Binbaşı Necati Karaca, Rize Vali Vekili Abdullah Şen'i makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında gemi baş çarkçısı Deniz Yüzbaşı Abbas Çolak'ta hazır bulundu.

Türk Donanması'nın değerli mensuplarını Rize'de ağırlamaktan mutlu olduklarını belirten Vali Vekili Abdullah Şen, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı savaş gemilerince gerçekleştirilen liman ziyaretleri sayesinde halkla Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli arasında bir kaynaşma oluştuğunu ve bununda çok önemli olduğunu söyledi.

Vali Vekili Şen, ayrıca Türk Deniz Kuvvetleri'nin sahip olduğu yüksek nitelikli insan gücü ve modern deniz kuvvetleri ile Türk halkının her zaman haklı gurur kaynağı olduğunu da sözlerine ekledi.

Vali Vekili Şen'in iadeyi ziyarette bulunduğu TCG Batıray (ES-349) Denizaltısı 30 Ekim 2018 Salı gününe kadar Rize Limanı'nda kalacak ve günün belli saatlerinde vatandaşları ziyaretine açılacak.

https://www.denizhaber.com.tr/tcg-batiray-rize-limanina-aborda-oldu-haber-85088.htm Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter