Terör Saldırıları

Başlatan Lotus, Haz 28, 2016, 07:28 ÖS

« önceki - sonraki »

BETONBEY

Sorun bizde, kellesine bir 10 milyon dolar koysaydık şimdiye 100 defa kellesini bize teslim etmişlerdi. Kaba bir yaklaşım olsa da "wanted" yöntemi her daim etkilidir diye düşünüyorum. Mesajı Paylaş

murattekin

DHKP-C Beyoğlu'nda bomba patlatmış yapmış. Malum önümüz seçim. Mesajı Paylaş
...

petibor

#32
Mar 16, 2019, 04:55 ÖS Last Edit: Mar 16, 2019, 05:04 ÖS by petibor
Terör örgütü dron lar ile saldırıları arttırarak devam ettiriyor. Dünyada bu yeni çağın terör yöntemine en çok maruz kalan ülkeyiz ve artarakta devam edeceği görülüyor. Şimdilik aslında bu tehdide iyi hazırlanmış görünüyoruz bu çok iyi ilk defa tehdidi öngörerek oluşmadan önlemler geliştirdik ve gerçekleşmeye başladığında hazır önlemlerimizle tehdidi karşıladık oldukçada başarılı berteraf ediyoruz. Tablo yapabileceklerimizi yapmış olmamız anlamında iyi olsada tehdidin büyüklüğü bizi yinede huzurlu hissettirmekten çok uzak. Sayısal olarakta etkinliği olarakta bu tehdit artma eğiliminde hatta kaçınılmaz olarak böyle olacak. Bir noktada artık pasif önlemler karıştırma bastırma önlemlerinin etkisiz olma durumu çok olası. Terminal aşamayı otonom giden dron atakları ile karşılaşırsak aktif yöntemler ile bu dronları vurmamız gerekecek. Buna şimdiden hazırlanalım pasif karıştırma yöntemleri ile önlemi öngörüp erken aldık faydasını görüyoruz ama ilerde karşılaşacağımız tehdit ile aktif mücadeleyede hazırlanmak gerek.

Dronları vuran silahlar neler olabilir;
Düşük çaplı namlulu stamp gibi silahlar olabilir
40 mm bomba atarlara uygun tapalı mühimmatlar geliştirebiliriz
lazer silahları kullanabiliriz
bu işe adanmış mini füzeler geliştirebiliriz
antidron dronları geliştirebiliriz


Ne yaparsak yapalım bu iş bize düştü bu tehdit ile en birinci meselesi olan ülke durumundayız ve İsrail in demir kubbeyi nasıl yapması en beklenilen ise antidron çözümleri içinde öncü ülke bizim olmamız gerekir. Bunun için mühendislik birikimimiz gayet yeterli her türlü çözümü düşünebiliriz. Bu konuda daha büyük bir ekip ivedi şekilde çalışmaya başlamalı ve aktif sistemleri zorlamalı. Karıştırma ile önlem için son yılların içindeyiz benden söylemesi. Kötü niyetli destekçi ülkenin yazılım desteğine bakar bu iş. Bu araçlar evde yapılabiliyor ve yazılımı pc de hazırlanıyor telefonunuzdaki yazılımlar kadar kolay hazırlanıyorlar ve yükleniyorlar emin olun. Çok basit yaygın ucuz donanımlar ile üretiliyorlar kullandıkları elektronik pc kartı 20 dolar içine yüklenen yazılım aklınızın alamayacağı kadar şahane olma imkanına sahip. SOM füzesi kadar akıllı yazılım yüklenebilir bu el kadar dronlara. Rumlar Ermeniler İsraillier İranlılar Yunanlılar bunu yaparsa bir kere yazılımı elde etmeleri yeterli. Daha kötüsü kendileride yapabilir. Ve olacakta yani bir kaç yılı var en fazla. Bu araçları vurarak imha etmemiz lazım çok az zamanımız kaldı.
İlk dalgayı çok hazırlıklı karşıladık ikinci dalgada bozguna uğrayabiliriz dikkatli olmazsak. Mesajı Paylaş

Fearlessleon

Dronlara karşı araçüstü, karakol veya başka bir yerde olan farketmez bütün ukss'lere dron vurma yeteneği kazandırmalıyız.

Ayrıca putty'nin:

"40 mm bomba atarlara uygun tapalı mühimmatlar geliştirebiliriz
lazer silahları kullanabiliriz
bu işe adanmış mini füzeler geliştirebiliriz"

bu fikirleri de gayet güzel ve bizim için mecburi belkide. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter