Çin Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, May 16, 2016, 09:16 ÖS

« önceki - sonraki »

Anatolia

Sari Deniz (Yellow Sea) tatbikatindan.


Mesajı Paylaş

Atılgan

Çin yeni uçak gemisinin güç sistemini test etmeye başladı


Çin, inşa ettiği ilk uçak gemisinin güç sistemlerini test etmeye başladığını ve önümüzdeki ay ise güverte sistemlerinin testlerine başlayacağını duyurdu.
Çin gemi inşa endüstrisi şirketinin yöneticisi tarafından yapılan açıklamada; testlerin planlanan tarihlerden önce başladığı, güç sistemleri testlerinin makine sistemleri ile yardımcı makinelerin düzgün çalışmasına yönelik ilk adım olacağı ve güverte sistemleri testlerinin ise geminin deniz kabul testlerine başlayıp başlayamayacağını göstereceğini bildirildi.

İnşa edilen gemi, Çin'in 1998 yılında Ukrayna'dan aldığı ve daha sonra aktif hale getirerek kullanmaya başladığı Liaoning uçak gemisinden sonra sahip olacağı ikinci uçak gemisi.

http://www.denizhaber.com.tr/cin-yeni-ucak-gemisinin-guc-sistemini-test-etmeye-basladi-haber-75849.htm Mesajı Paylaş

Defence

Çin, yeni lojistik gemisi Hulun Nur'u donanmasına kazandırdı


Dünyanın en güçlü orduları arasında yer alan Çin, yeni lojistik gemisini hizmete soktu.
Çin'in Guangzhou şehrinde 1 Eylül tarihinde yapılan törenle hizmete giren Hulun Nur (965) isimli gemi, uçak gemisi görev grupları ile açık denizlerde görev yapan filoları desteklemek üzere görev yapacak.

Geminin hizmete giriş töreni, Çin Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Shen Jinlong tarafından askeri bayrağın toka edilmesi ve sertifikasının sunulması şeklinde icra edildi.

http://www.denizhaber.com.tr/cin-yeni-lojistik-gemisi-hulun-nuru-donanmasina-kazandirdi-haber-76253.htm Mesajı Paylaş

nokta

Çin Yedinci Casus Gemisini Suya İndirdi


Çin Halk Kurtuluş Ordusu Donanması (PLAN) için inşa edilen yedinci geliştirilmiş Dongdiao Sınıfı (Tip 815A) yardımcı genel istihbarat (auxiliary general intelligence/AGI) gemisi 8 Eylül'de Şanghay'da suya indirildi.

Dongdiao Sınıfı gemiler 6 bin ton deplasmana sahip ve yaklaşık 20 knot'luk azami hıza ulaşabiliyor. 130 metre uzunluğunda ve 16,4 metre genişliğindeki gemiler, bir adet 37 mm top ve iki adet 25 mm top olmak üzere iki ana silah sistemi ile donatılıyor.

Geliştirilmiş Dongdiao sınıfına ait tüm gemiler, orijinal Tip 815'ler gibi, Hudong-Zhonghua Tersanesi'nde inşa ediliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/yedinci-casus-gemi-suya-indi/4851/1

Mesajı Paylaş

HDS

Bunlar Almanya'da Siemens, Amerika'da GE'nin yüreğini hoplatan işler.

Aynı şekilde, Rus-Çin yolcu uçağı geliştirme anlaşma ve projeleri Avrupa'da Airbus ve Amerika'da Boeing'i şimdiden ve fazlası ile rahatsız eden şeyler.

Bunlar çok karlı ve net ihracat kalemleri. Atlantik'in iki yakasının en sert rekabetine sahne olan alanlar bunlardı. Fakat Çin'in bu "özel" alanlarda elini kolunu sallaya sallaya at koşturamaması için ellerinden geleni yapacaklardır. Mesajı Paylaş

Anatolia

Denizcilerin kamuflaji berbat ama araclar cok guzel ve uyumlu. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter