Hollanda Silahlı Kuvvetleri

Başlatan nokta, Mar 29, 2018, 10:06 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

F-35 Kararı Ekim'e Kaldı

Hollanda Savunma Bakanlığı, planlanan 37 adet F-35 tedariki ile ilgili nihai kararın Ekim ayında verileceğini açıkladı. 34 adet platformun tedarikinin kesinleştiği ancak son üç F-35 için henüz kesinleşmiş bir kararın bulunmadığı kaydedildi. Yapılan açıklamaya göre, ilgili karar Eylül ayındaki döviz kuruna bakılarak verilecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/karar-ekim-e-kaldi/5980/1


Mesajı Paylaş

nokta

VECTOR Görücüye Çıktı

Hollanda Özel Kuvvetleri'nin yakın zamanda teslim aldığı VECTOR (Versatile Expeditionary, Commando Tactical Off Road / Çok Yönlü Seferî Komanto Taktik Off Road) 4x4 araçları, Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen geçit töreninde ilk defa görüntülendi.

Hollanda merkezli Defenture firması, araçları AATV (Air Transportable Combat Vehicle / Havadan Taşınabilir Muharebe Aracı) adıyla hafiflik ve arazi kabiliyetini ön planda tutarak geliştirdi. GRF 5.12 şasisi üzerine üretilen ve Hollanda Silahlı Kuvvetleri için AATV'nin özelleştirilmiş bir varyantı olan VECTOR, 5,1 metre uzunluğunda ve 2,2 metre genişliğinde. 1440 kilogram faydalı yük taşıyabilen ve maksimum ağırlığı 4700 kilogram olan araç, 214 beygirlik bir dizel motordan gücünü alıyor. 4x4 sürüş ve 6 ileri otomatik şanzıman yardımıyla %90 eğim tırmanma kabiliyetine sahip olan aracın menzili ise 800 kilometre.

http://www.c4defence.com/Gundem/vector-gorucuye-cikti/6603/1 Mesajı Paylaş

nokta

Hollanda Modernizasyona Devam Ediyor

Hollanda, ordusunu modernize etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda AH-64 Apache ve CH-47 Chinook helikopterlerini modernize etmek için ABD ile anlaşma imzalayan yönetim, şimdi de PzH 2000NL obüsleri ve CV90 araçlarını modernize etmek için harekete geçti.

Yarı Ömür Modernizasyonu (Mid Life Upgrade / MLU) adı verilen program kapsamında PzH 2000NL obüslerinin elektronik aksamları yenilenecek ve havalandırma sistemleri değiştirilecek. Otomatik yükleme sistemi uzun menzilli mühimmatlara uyarlanarak bu mühimmatların atışı hızlandırılacak. Daha gelişmiş gece görüş sistemlerine kavuşacak olan araçların zırhları da modernize edilecek. PzH 2000NL'lere ek olarak modernize edilecek olan CV90 platformlarının da atış gücü, zırh, hareket ve gözlem aksamları iyileştirilecek. Program maliyetinin 250 milyon ila 1 milyar Euro arasında olması tahmin ediliyor. Programa Hollanda sanayisinin azami katkısı hedefleniyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/hollanda-modernizasyona-devam-ediyor/7221/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter