Kolombiya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan nokta, Tem 14, 2017, 10:32 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Karakol Gemisine İsim Töreni


Kolombiya Deniz Kuvvetleri (ARC), devletin işletmesindeki Science and Technology Corporation for Naval, Maritime and Riverine Industry Development (COTECMAR) firmasının inşa ettiği açık deniz karakol gemisi (offshore patrol vessel/OPV) için 8 Temmuz'da isim verme töreni düzenledi. 80,6 metre uzunluğundaki platforma ARC Victoria adı verildi.

COTECMAR'ın arama kurtarma görevleri, yangın söndürme, acil onarım, destek ve eğitim için tasarladığı platform, bin 828 ton deplasmana sahip. Azami 21 knot hıza ulaşabilen ve 10 bin deniz miline kadar menzile sahip gemi, bir adet Sikorsky S-70B Seahawk helikopteri için hangara sahip.

http://www.c4defence.com/Gundem/karakol-gemisine-isim-toreni/4647/1
Mesajı Paylaş

nokta

STM'den Kolombiya atağı

STM, MİLGEM'in CF3500 adı verilen Kolombiya versiyonunu Expodefensa 2017 fuarında tanıttı. MİLGEM'in yeni versiyonu Kolombiya Donanmasının "Plataforma Estratégica de Superficie (PES)" yeni nesil firkateyn ihalesinde rekabet edecek. STM 3 bin 500 tonluk bu versiyonda Kolombiya tasarımı ve mühendisliğinden yararlanacak. STM, ürünün tercih edilmesi halinde Cotecmar tersanesi ile işbirliği yapacak. CF3500, MİLGEM'in Ada Korvetinin uzun versiyonu olarak dikkat çekiyor.  STM ihalede Fransız DCNS tersanesi ile Saab-BMT  ortak girişimi ile rekabet ediyor. Fransa 4 bin tonluk BELH@RRA (Belharra) firkateynini,  Saab- BMT girişimi Venator-110 firkateynini teklif ediyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/stm-den-kolombiya-atagi/5255/1 Mesajı Paylaş

Revolver

Artık dünya devlerine rakibiz. Ya birde kazanırsak? :D Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

rekabet ediyoruz ama fuardan resmi stm değil başkası parça pinçik paylaşıyor. Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter