Güney Kore Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, Oca 15, 2017, 04:09 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Kore, ASW Helikopteri Arayışında

Kore Cumhuriyeti Savunma Tedariki Programı İdaresi'nin (DAPA) 23 Nisan tarihli açıklamasına göre ülke, çok yakında gelişmiş denizaltı savunma harbi helikopterleri tedariki ile ilgili bir Teklife Çağrı Dökümanı (RFP) yayınlayacak. Mayıs ayında yayınlanması beklenen TÇD, 2022'de hizmete alınmak üzere 12 adet helikopterin tedarikini kapsayacak. Leonardo AW-159, Sikorsky MH-60R ve NHIndustries NH-90 helikopteri potansiyel platformlar arasında gösteriliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/kore-asw-helikopteri-arayisinda/6172/1 Mesajı Paylaş

nokta

Kore Cumhuriyeti ikinci Dokdo Sınıfına K-SAAM yerleştiriyor

Kore Cumhuriyeti ikinci Dokdo Sınıfına K-SAAM yerleştiriyor

Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri (Republic of Korea Navy /RoKN) inşa ettiği Dokdo Sınıfı ikinci helikopter gemisinde özgün olarak ürettiği silah sistemini kullanacak. Jane's e göre sistemin adı Kore, satıhtan havaya füzesavar (Korean Surface-to-Air Anti-Missile /SAAM, veya K-SAAM).

The vessel, which will be known in service as ROKS Marado with pennant number 6112 has also been equipped with a locally developed vertical launching system (K-VLS).  The K-SAAM is a 3.07 m long ship-based anti-air projectile that employs inertial mid-course guidance and a dual microwave and imaging infrared seeker for terminal guidance.

http://www.c4defence.com/Gundem/kore-cumhuriyeti-ikinci-dokdo-sinifina-ksaam-yerlestiriyor/6429/1 Mesajı Paylaş

nokta

Kore Cumhuriyeti "Poseidon" dedi

Kore Cumhuriyeti, Boeing'in P-8 Poseidon deniz kontrol devriye uçağını 1.7 milyar dolar bedelle tedarik etme kararı aldı. Kararı ülkenin Savunma Alım Program İdaresi (Defence Acquisition Program Administration /DAPA) pazartesi günü duyurdu.

 

Dapa konuya ilişkin basın duyurusunda şu ifadeye yer verdi; "En son deniz kontrol uçağını maliyet, teslim tarihi, yetenekler ve hukuki boyutlarını göz önüne alarak devriye, arama ve kurtarma operasyonları için Askeri Dış alım (Foreign Military Sale/FMS) yoluyla ABD'den tedarik etmeye karar verdik."

Açıklamada kaç uçağın tedarik edileceği bilgisine yer verilmedi ancak daha önce medyada yer alan bilgilere göre ilk aşamada dört uçağın tedarik edilmesi, ihtiyaç halinde sayının arttırılması düşünülüyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/kore-cumhuriyeti-poseidon-dedi/6579/1 Mesajı Paylaş

nokta

Kore Ordusu Küçülüyor

Kore Cumhuriyeti, yeni askeri reform programını açıkladı. Programın amacı, ülkenin bölgedeki belirsizliklere karşı daha güçlendirilmesi, gelişen teknolojilerle artan taleplerin karşılanması ve verimliliğin artırılması olarak açıklandı.

Savunma Reformu 2.0 olarak adlandırılan adımda rasyonellikten çıkıp girişimciliğin ön plana alınacağı ve ordunun bölgedeki barış için Kuzey Kore ve Kuzeydoğu Asya ülkelerine karşı daha etkili olması da hedefler arasında. Program kapsamında yeni askeri harcamalar yapılması ayrıca silahlı kuvvetlerin sahip olduğu donanımın Endüstri 4.0 kabiliyetleri ile örtüşmesi ve uyumluluğunun sağlanması da programın başlıca hedeflerinden biri olarak gösteriliyor. Bunun yanında Kore Cumhuriyeti, personel yönetiminde verimliliğin artırılması, zorunlu askerlik hizmetinin kısaltılması, üst komuta kademesinde yapısal değişikliklere gidilmesi, yeni kara kuvvetleri komutan kademesinin tesis edilmesi, görev yapan general sayısının 2022 yılına kadar 436'dan 360'a indirilmesi ve aktif personel sayısının yine 2022 yılına kadar 618 binden 500 bine düşürülmesi konularında da çalışmalar yürütüyor.   

http://www.c4defence.com/Gundem/kore-ordusu-kuculuyor/6814/1 Mesajı Paylaş

nokta

Kore Siber Yatırım Yapacak

Kore Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, geçtiğimiz günlerde açıklanan geniş askeri reformlar kapsamında siber savunma kabiliyetlerinin artırılması için yatırım yapılacağı belirtildi.

9 Ağustos'ta açıklanan yeni siber savunma geliştirme planı kapsamında hâlihazırda kullanımda olan siber savunma sistemlerinin yeniden yapılandırılması ve bu sürecin yatırım önceliklerine alınacağı açıklandı. Bu sayede ülkenin, olası siber saldırılara karşı savunma kabiliyetlerinin artırılması hedefleniyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/kore-siber-yatirim-yapacak/6878/1 Mesajı Paylaş

Atılgan

Güney Kore, 3 bin tonluk denizaltısını tanıttı

Güney Kore, bağımsızlık savaşçısı Dosan Ahn Çang-ho'nun adının verildiği 3 bin ton ağırlığındaki yerli denizaltısını tanıttı.

Yonhap'ın haberine göre, Güney Kore'nin bağımsızlık savaşçısı Dosan Ahn Çang-ho'nun adının verildiği denizaltının tanıtımı, ülkenin güneyinde Geoje Adası'nda düzenlenen törenle yapıldı.

Dizel-elektrik havadan bağımsız sevk özelliğine sahip denizaltının tanıtıldığı törene, Daewoo Gemicilik ve Gemi Mühendisliği şirketinin çalışanları, askerler ve hükümet yetkilileri katıldı.

Güney Kore donanması, ilk orta sınıf denizaltı olan Dosan Ahn Çang-ho'nun en ileri teknolojilerin bir araya getirilmesiyle yapıldığını, tüm tehditlere yanıt verme kapasitesine sahip bir sistem barındırdığını ve donanmanın savunma kabiliyetlerini güçlendireceğini açıkladı.

PARÇALARININ YÜZDE 76'SI KORELİ İŞLETMELER TARAFINDAN TEDARİK EDİLDİ

Ülkenin bin 200 ve bin 800 tonluk mevcut denizaltıları, Alman savunma şirketlerinin teknolojik yardımıyla inşa edilirken, yerli tasarım Dosan Ahn Çang-ho'nun parçalarının yüzde 76'sının Koreli işletmeler tarafından tedarik edildiği kaydedildi.

'20 GÜN DENİZ ALTINDA KALABİLİYOR'

Yetkililer, 83.3 metre uzunluğunda, 9.6 metre genişliğindeki denizaltıda, balistik füzeler için 6 dikey fırlatma borusu bulunuyor. Yüzeye çıkmadan 20 gün deniz altında kalabilen Dosan Ahn Çang-ho, 50 kişilik mürettebat taşıyabiliyor.

Dosan Ahn Çang-ho'nun, denemelerin ardından Aralık 2020'de donanmaya teslim edilmesi planlanıyor.

http://www.denizhaber.com/dunya/guney-kore-3-bin-tonluk-denizaltisini-tanitti-h76047.html Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

Güney kore'nin  bazı üyelerimizinde Türkiye için mil-den konseptinde yeterli gördüğü torpido tüpünden seyir füzesi atma kabiliyetine sahip hafif bir aip yapmak varken böyle uzun ve büyük  ilerde denizaltıdan atılabilir balistik füze ye uyumlu vls ler taşıyan bir denizaltıya neden ihtiyacı olsun ki ? Self- defense modunda takılan bir ülke olarak .


Uzun vadede stm ts-1700- type 214 'e ek bir miktar da böyle bir denizaltıya ihtiyacımız var dünyanın en büyük denizaltı kuvvetlerinden birine sahip olduğumuzu düşününce. Mesajı Paylaş

Pusat

 ;) Bunlar nucleer reaktör de üretiyor  yakında nücleer denizaltı ve su altından fırlatılan balistik füze de yaparlar gerçi Kore de ABD kısıtlaması altında diye biliyorum belli olmaz belki yapmazlar uğraşıp Mesajı Paylaş

Terra

Kore Donanmasına taze kan

Dünyanın önemli deniz güçleri arasında yer alan Kore Deniz Kuvvetleri (ROK) filosunu genişletiyor.

Güney Koreli Daewoo Gemi İnşa ve Deniz Mühendisliği (DSME) yaptığı açıklamada, Kore Donanması için iki adet Daegu (FFX-II) sınıfı güdümlü füze fırkateyninin beşinci ve altıncı fırkateynini inşa etmek için 14 Kasım 2018'de 577 milyon Amerikan Doları tutarında sözleşme imzaladığını açıkladı. 2800 ton ağırlığındaki fırkateynlerin 2022 yılına kadar teslim edilmesi planlanıyor.

Maksimum sürati 30 kt olacak gemiler sualtında yayılan gürültüyü azaltmak için hibrit tahrik sistemi ile donatılacak.

122 metre uzunluğunda, 14 metre genişliğindeki gemilerin silah sistemleri arasında bir adet 127 mm MK 45 MOD 4 deniz topu, bir adet 6 namlulu Raytheon 20 mm Phalanx yakın savunma silah sistemi, Cheolmae-2 orta menzilli havadan havaya füze fırlatma kapasitesine sahip 16 hücreli dikey fırlatma sistemi (KVLS), iki adet 324mm üç tüplü Mk-32 anti-denizaltı torpido rampası, bir RAM Block-I kısa menzilli hava savunma sistemi ve iki adet dörtlü SSM-700K Haeseong anti-gemi füze rampası yer alıyor.

http://defenceandtechnology.com/2018/11/16/kore-donanmasina-taze-kan/ Mesajı Paylaş

nokta

Kore'ye Yeni LST

Kore Cumhuriyeti, yeni tank çıkarma gemisini teslim aldı. ROKS Nojeokbong (689), geçtiğimiz Çarşamba günü Ulsan'da yer alan Hyundai Heavy Industries Tersanesi'nde düzenlenen törenle hizmete girdi.

Cheonwangbong Sınıfı tank çıkarma gemilerinin dördüncüsü olan platform, azami 23 knot hıza erişebiliyor. 300 kişilik bir birliği nakledebilen gemi, üç çıkarma botu ve sekiz amfibik araç taşıyabiliyor. Çıkarma harekatlarını desteklemek amacıyla bir komuta merkezine de sahip olan gemi, yüksek süratli uzun menzilli operasyonlara destek gemisi programı kapsamında geliştirildi. .

http://www.c4defence.com/Gundem/koreye-yeni-lst/7454/1 Mesajı Paylaş

nokta

Hafif Taarruzda Test Zamanı 

Korean Aerospace Industries (KAI), hafif taarruz helikopteri programında test sürecinin başladığını açıkladı. Testler süresince platform; güç, aviyonik ve silah sistemlerinin kapsamlı tecrübelerinin yapılacağı bir süreçten geçecek.

Kore Kara Kuvvetleri'nin 214 adet tedarik etmeyi planladığı platformda deneme süreci, yerde motor çalıştırma denemeleri ile başlamış oldu. Airbus Helicopters üretimi H155 modeli üzerinden geliştirilen hafif taarruz helikopteri, 20 mm gatling tipi üç namlulu topa sahip. Bunun yanında helikopter, yan kısımlarında roket podu taşımak için yük istasyonlarına, burun kısmında EO/IR görüntüleyiciyle ve füze ikaz sistemlerine sahip. Fenestron tipi kuyrukla donatılan helikopterde, daha alçak irtifadan yapılacak görüntülemelerde kızılötesi izin düşürülmesi için yukarıya dönük egzoz çıkışları tercih edilmiş. 

http://m.c4defence.com/Gundem/hafif-taarruzda-test-zamani/8027/1
Mesajı Paylaş

nokta

Deniz'e Beş Kaldı

Kore Cumhuriyeti merkezli Hyundai Heavy Industries (HHI), yeni ikmal tankerinin inşa süreci hakkında açıklamalarda bulundu. Dost ve müttefik platformlara açık denizde erzak, malzeme, içme suyu, mühimmat ve yedek parça desteği sağlayacak olan gemi, nisan ayı içerisinde denizle buluşacak.

Kraliyet Yeni Zelanda Donanması için inşa edilen ve HMNZS Aotearoa (A11) adıyla hizmete girmesi planlanan yeni lojistik destek gemisinde inşa faaliyetlerinin ilk kısmı, sona yaklaştı. HHI kızaklarında devam eden platformun gövde inşası bu ay içerisinde tamamlanacak ve gemi ay içerisinde denize indirilecek. Ekipman entegrasyon sürecinin ardından 2020 yılının başında hizmete gireceği açıklanan gemi, özel tasarım dalgakıran formunda. 173,2 metre uzunluğa ve 26 bin ton deplasmana sahip olacağı açıklanan gemi, Antarktika'nın buzlu koşullarında görev yapabilmek üzere güçlendirilmiş gövde yapısına sahip. Sadece 64 kişilik mürettebatla idare edilebilecek olan platformda, helikopter hangarı, gelişmiş bir tıbbi ünite ve ileri görev kontrol ekipmanları da yer alıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/denize-bes-kaldi/8070/1 Mesajı Paylaş

nokta

Kore Cumhuriyeti'ne F35 Takviyesi

Kore Cumhuriyeti'ne ait radarda fark edilmesi güç iki adet F-35A uçağını ülkeye ulaştı. Ülkenin Savunma Tedariki Programı İdaresi'nin (Defence Acquisition Program Administration/DAPA) yaptığı açıklamalara göre uçaklar Cheongju'daki hava üssüne ulaştı ve iki ay içerisinde resmi bir törenin yapılacak. DAPA'nın açıklamasına göre, Hava Kuvvetleri uçakları kullanmadan önce kabul komisyonundan geçirecek.

2014 yılında Kore Cumhuriyeti 6.8 milyar Dolar değerinde, şimdiye kadar harp sistemi için ayrılan en büyük bütçe,  40 adet F-35A tedarik etmeye karar vermişti. ABD'li savunma firması Lockheed Martin'in ürettiği F-35A uçaklarının 10 adedi bu yılın sonuna kadar teslim edilecek, 2021'de ise bütün uçaklar teslim edilmiş olacak.

Uçakların envantere girmesiyle Kore Cumhuriyeti de, Rusya, Çin ve Japonya gibi radarda fark edilmesi zor uçaklara sahip ülkeler arasında yerini alacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/kore-cumhuriyetine-f35-takviyesi/8086/1 Mesajı Paylaş

nokta

Kore Cumhuriyeti için Teklif Zamanı

Kore Cumhuriyeti'nin savunma tedarik organı olan DAPA (Defence Acquisition Program Administration) ülkenin yeni denizaltı savunma harbi helikopterleri için ikinci ihaleyi başlattığını açıkladı.

İlk safhada sekiz adet AW159 Wildcat helikopterlerini tercih eden Kore Cumhuriyeti için ikinci aşamada 12 adet platform tedarik edilmesi planlanıyor. ABD konuşlu Lockheed Martin ile İtalyan Leonardo firmalarının teklif vermesi beklenen ihalenin tahmini değeri ise 802 milyon Amerikan Doları. Teklif verme süresinin 2 Mayıs ile 16 Ağustos 2019 tarihleri arası olduğu açıklanan ihaleye Lockheed Martin'in MH-60R Seahawk, Leonardo'nun ise yine AW159'lar ile katılması bekleniyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/kore-cumhuriyeti-icin-teklif-zamani/8160/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter