İngiltere Silahlı Kuvvetleri

Başlatan The Thing, Oca 22, 2017, 01:31 ÖS

« önceki - sonraki »

HARZEMŞAH

Bu haber geçtiğimiz günlerde Battlestar adlı üye tarafından başlatılan, "obez hucumbot", "obez korvet" kavramlarına güzel bir yanıt...

Yukarıdaki haberde bahsi geçen İngiliz River sınıfı OPV-Offshore Patrol Vessel/Açıkdeniz Devriye Gemisi, 1700 ton ağırlığında. Üzerinde 1 adet helikopter taşıyor. Silahları ise sadece 20 mm. top ve 2 adet mini makineli tüfek. Başka silahı yok. Ama denizde ikmal yapmadan 35 gün kalabiliyor. İşte "obez" olmasının nedeni...

Bizim anlatmaya çalıştığımız ama bazı üyelerin ısrarla anlamamakta direndikleri husus bu: "Görev tanımı". Ya üzerini tıka basa silah ile doldurup denizde saatler ile ifade edilebilen sınırlı bir süre görev yapabilecek, ya da yaşam mahallerini ve lojistik kaynaklarını geniş tutup denizde haftalar boyu görev yapması sağlanacak... Mesajı Paylaş

Alkyone

Görev tanımını barış zamanı ile sınırlı tutulan "savaş gemileri" savaş çıkması durumunda yada bu tür olağanüstü durumlarda düşman kuvvetlerine dayanım, silah yükleri artırılmak üzere tekrardan tersanenin yolunu tutacaklardır. Bunu ta en başından beri planlamak dururken neden sadece barış zamanının tatlı havaları göz önünde bulunduruluyor onu da anlayabilmiş değilim.
Böyle yapmadan işin kolayına kaçmak onları yumurta kapıya dayanınca hem iş yükü hem maliyet hemde verimlilik yönüyle sıkıştıracak. Hepimiz biliyoruz ki kapsamlı bir savaş senaryosunda sahada kullanılacak materyal iğneden ipliğe kıymete biniyor.
Basiretsiz insanlar gafillikleri sebebiyle kendi kuyularını kendileri kazıyorlar Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

delenda_est_carthago

#32
Mar 15, 2018, 10:22 ÖÖ Last Edit: Mar 15, 2018, 10:26 ÖÖ by delenda_est_carthago
Oh Oh yine şenlenmiş buralar

Biri çıkar bütün deniz kuvvetleri komuta kademesini Armerkom'u falan basiretsizlik ve gafillikle suçlar

Biri çıkar F35 in dış yükle kullanılmasını rollce royce arabayla kum taşımaya falan  benzetir.

Biri çıkar İ sınıfı işe yaramaz çünkü railgun takılacak yer yok falan der. 10 yıl içinde etrafımızda railgundan geçilmeyeceğini iddia eder.  Saf DDG lerden oluşan bir donanma talep eder.

Trmilitary iyi ki kapanmış. KAliteye doyduk resmen bu forumda o sayede. :)
Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

nokta

HMS Ocean, Emekli Oldu

Birleşik Krallık Kraliyet Donanması'nın 1998 yılında hizmete giren helikopterli çıkarma gemisi HMS Ocean, bu hafta resmen emekliye ayrıldı. Plymouth'da düzenlenen bir törende emekli edilen gemi, yakın zamanda 117 milyon Dolar bedelle Brezilya'ya satılmıştı.

http://www.c4defence.com/Gundem/hms-ocean-emekli-oldu/5982/1 Mesajı Paylaş

nokta

HMS Forth, Görevde

Birleşik Krallık Kraliyet Donanması'nın beş adet yeni nesil Açıkdeniz Karakol Gemisi'nin (Offshore Patrol Vessels/OPV) ilki olan HMS Forth, Portsmouth Deniz Üssü'nde düzenlenen bir törenle hizmete girdi. Batch 2 River Sınıfı'na ait gemiler, sınır karakol, kaçakçılık ve terörle mücadele ve deniz savunma görevleri için tasarlandı. BAE Systems'ın inşa ettiği platformların kalan dört adedi HMS Trent, Medway, Tamar ve Spey'in 2020'de Portsmouth'a ulaşması bekleniyor. Yeni OPV'ler azami 24 knot hıza ulaşabiliyor ve 5 bin 500 deniz mili menzile sahip. Platformlar, uçuş güvertesinde Wildcat ve Merlin helikopterlerini barındırabiliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/hms-forth-gorevde/6102/1 Mesajı Paylaş

nokta

HMS Albion, Asya-Pasifik Görevinde

Birleşik Krallık Kraliyet Donanması'nın amfibi çıkarma gemisi HMS Albion'un, Asya-Pasifik görevinin bir parçası olarak 22 Nisan'da Endonezya'ya varması bekleniyor. Geminin üç gün sürecek ziyareti süresince Birleşik Krallık ve Endonezya Donanması, karşılıklı görüşmeler yürütecek. HMS Albion, bölgedeki görevi süresince ABD, Kore Cumhuriyeti ve Japonya gibi müttefik ülkelerle ortak tatbikatlara katılacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/hms-albion-asyapasifik-gorevinde/6136/1 Mesajı Paylaş

Merkator

İngiltere'ye 4 adet F-35B planlanandan iki ay önce teslim edildi

İngiltere'nin yeni nesil savaş uçağı kısa kalkış dikey iniş özelliğine sahip F-35B uçakları planlanandan iki ay önce teslim edilerek ilk kez İngiltere topraklarına teker koydu.

Bağımsız Havacılar'da yer alan habere göre Amerika Birleşik Devletleri'nden gerçekleştirdikleri kalkış sonrasında trans Atlantik uçuşu gerçekleştiren dört F-35B uçağı Norfolk'da bulunan Kraliyet Hava Kuvvetleri Marham Hava Üssü'ne indi. F-35 projesi kapsamında şimdiye kadar 150'den fazla personelinin eğitimini tamamlayan Kraliyet Hava Kuvvetleri tüm personeli Marham Hava Üssü'nde görevlendirmiş durumda.

ABD'nin Beaufort deniz üssünden havalanan dört F-35B savaş uçağı İngiliz pilotların kumandasında havada yakıt ikmali yaparak yeni üslerine ulaştılar. Kraliyet Hava Kuvvetleri F-35B uçakları ile 617'nci filoyu da yeniden canlandırdı.

Planlanandan iki ay erken gerçekleşen teslimat ile Kraliyet Hava Kuvvetleri ve Kraliyet Donanması personeli eğitimler için ekstra zaman kazanmış oldu. F-35B savaş uçakları henüz seyir testleri tamamlanmayan HMS Queen Elizabeth uçak gemisinde görev yapacaklar.

Kraliyet Hava Kuvvetleri Marham Hava Üssü'ne toplamda 550 milyon sterlin tutarında yatırım yaparak F-35B savaş uçaklarına uygun hale getirdi, bu kapsamda üssün pisti ve diğer birçok tesis yenilendi.

F-35B savaş uçaklarının HMS Queen Elizabeth uçak gemisine ilk inişlerinin önümüzdeki son baharda gerçekleştirmesi planlanıyor.

F-35 Müşterek Taarruz Uçağı projesi 1,3 Trilyon Dolar toplam maliyeti ile Dünya'nın en büyük savunma projesi konumunda.

http://www.kokpit.aero/ingiltere-f35-leri-erken-aldi Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter