Rusya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, May 16, 2016, 12:18 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

nokta

Yeni Mühimmat Suriye'de Denenecek

United Aircraft Corporation (UAC) baş tasarımcısı Sergei Korotkov, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Suriye'deki teröristlere karşı yapılan operasyonlarda görev yapan Rus Mikoyan MiG-29SMT uçaklarının, yeni ve umut verici mühimmatlar için yürütülecek testlerde kullanılacağını açıkladı.

MiG-29SMT uçakları bir dizi test için Eylül ayında Suriye'deki Hmeymim Hava Üssü'ne gönderilmişti. Baş tasarımcı, "Suriye'de edinilen deneyim bu uçakların operasyonları sırasında dikkate alınacak ve ayrıca MiG-35 de dahil olmak üzere yeni MiG hava platformları geliştirme çalışmalarının bir parçası olacak," dedi.

http://www.c4defence.com/Gundem/yeni-muhimmat-suriye-de-denenecek/5261/1 Mesajı Paylaş

Alkyone

#61
Ara 23, 2017, 04:35 ÖS Last Edit: Ara 23, 2017, 04:41 ÖS by Alkyone


Rusya'nın Voronezh erken ihbar radarlarının üçü Krasnoyarsk, Altay ve Orenburg bölgelerinde hizmete girdi. Bu gelişmeyle beraber görevdeki radar sayısı yediye yükselmiş oldu.  Söz konusu radarlar balistik füze tehdidini 6 bin km menzilden tespit edebiliyor.  Rusya bu yeni nesil radarın geliştirilmesine 2005 yılında başlamıştı. İlk radar  "Voronezh-M" 2009 yılında Leningrad Bölgesine konuşlanmıştı.Radarlar prefabrik yapıları sayesinde kısa zamanda kurulabiliyor ve az kişiyle idare ediliyor.
http://www.c4defence.com/Gundem/rusya-uc-voronezh-erken-ihbar-radarini-servise-soktu/5360/1Harekât Alanında Yeni Seyir Füzesi


Rusya, uzun menzilli yeni seyir füzesini tanıttı. Kh-50 adı verilen sistem, Kh-101 stratejik seyir füzesi ile benzer alt sistemleri paylaşsa da öncülüne göre daha küçük, kesit alanı düşürülmüş bir gövdeye sahip.
Tu-22M3, Tu-95MS ve Tu-160 stratejik bombardıman uçaklarının bomba bölmelerine sığabilecek şekilde tasarlanan sistem, altı metre uzunluğunda. OMKB izdeliye 37-04 turbofan motor ile tahrik edilen sistemin ağırlığı bin 600 kilogram. Bin 500 kilometre menzilli füze, saatte maksimum 950 kilometre hız yapabiliyor. Elektronik harp sistemlerine karşı önlemlerle donatılan füze, seyir fazında GPS / GLONASS desteği ile hedefine ilerlerken elektrooptik ataletsel seyrüsefer sistemi ile de vuruş hassasiyetini artırıyor.
http://www.c4defence.com/Gundem/harek%C3%A2t-alaninda-yeni-seyir-fuzesi/5356/1 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

Rus Donanması konvansiyonel gruplaşmaya geçiyor

Rus Donanması filolarını konvansiyonel silah sistemlerini taşıyan gemilerle korumaya alacak. Rus Donanma komutanı Amiral Vlademir Korolev'in açıklamasına göre yüksek isabet yetenekli silah sistemlerini taşıyan gemiler refakat görevine katılacak. Rus emekli denizcilerine seslenen Korolev bu sayede silah ve mühimmatın dağılımında denge sağlanacağını kaydetti.

Kasım 2017'de Rus Savunma Bakanı General Sergey Şoigu 2020'den itibaren Rus konvansiyonel güçlerinin ülke güvenliğini saülamaya yeterli olacağını açıklamıştı.

http://www.c4defence.com/Gundem/rus-donanmasi-konvansiyonel-gruplasmaya-geciyor/5425/1 Mesajı Paylaş

AlkyoneRusya, hava kuvvetlerinin yüzde 73'ünü modernize etti


Rus ordusunun 2017 yılında 190 adet yeni uçak ve helikopteri filosuna kattığı bildirildi. Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı, 2017 yılına ilişkin modernizasyon çalışmalarının sonuçlarına ilişkin bilgi verdi. Rusya Savunma Bakanlığı'nın resmi gazetesi olan Krasnaya Zvezda, Rus Hava Kuvvetlerinin yüzde 73'ünün modernize edildiğini yazdı. Gazeteye göre Rus Ordusu geçen yıl 190 adet yeni uçak ve helikopter aldı. Ordunun çoğunlukla Suriye'de çok iyi performans gösteren Su-34, Su-35 ve Su-30 tipi savaş uçakları aldığı kaydedildi.
http://www.kokpit.aero/rusya-hava-kuvvetlerine-taze-kan Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

Rus donanması yaz başına büyük çıkarma gemisini envantere alacak

Rus United Ship-Building Corporation tersanesi başkanı Aleksey Rahmanov büyük çıkarma gemisi Ivan Gren'in ( Project 11711) yakında hazır olacağını kaydetti. Rahmanov ilkbahar sonunda gemiyi Rus Donanmasına devretmeyi planladıklarını kaydetti. Project 11711'yi Nevskoye Yasarı ofisi tasarladı. Gemi inşaası 2004 yılında Kaliningrad'daki Yantar tersanesinde başladı. Gemi 2012 yılında denize indi ve deniz denemeleri 2016 yılında başladı. Geminin görev yapacağı Baltık Denizi'nde denemeler Kasım 2017'de başladı.

Gemi 13 adet ana muharebe tankı veya 36 adet zırhlı personel taşıyıcı veya 300 deniz piyadesi ve iki adet Kamov Ka-29 nakliye taarruz helikopteri taşıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/rus-donanmasi-yaz-basina-buyuk-cikarma-gemisini-envantere-alacak/5702/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter