Rusya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, May 16, 2016, 12:18 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

nokta

Yeni Mühimmat Suriye'de Denenecek

United Aircraft Corporation (UAC) baş tasarımcısı Sergei Korotkov, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Suriye'deki teröristlere karşı yapılan operasyonlarda görev yapan Rus Mikoyan MiG-29SMT uçaklarının, yeni ve umut verici mühimmatlar için yürütülecek testlerde kullanılacağını açıkladı.

MiG-29SMT uçakları bir dizi test için Eylül ayında Suriye'deki Hmeymim Hava Üssü'ne gönderilmişti. Baş tasarımcı, "Suriye'de edinilen deneyim bu uçakların operasyonları sırasında dikkate alınacak ve ayrıca MiG-35 de dahil olmak üzere yeni MiG hava platformları geliştirme çalışmalarının bir parçası olacak," dedi.

http://www.c4defence.com/Gundem/yeni-muhimmat-suriye-de-denenecek/5261/1 Mesajı Paylaş

Alkyone

#61
Ara 23, 2017, 04:35 ÖS Last Edit: Ara 23, 2017, 04:41 ÖS by Alkyone


Rusya'nın Voronezh erken ihbar radarlarının üçü Krasnoyarsk, Altay ve Orenburg bölgelerinde hizmete girdi. Bu gelişmeyle beraber görevdeki radar sayısı yediye yükselmiş oldu.  Söz konusu radarlar balistik füze tehdidini 6 bin km menzilden tespit edebiliyor.  Rusya bu yeni nesil radarın geliştirilmesine 2005 yılında başlamıştı. İlk radar  "Voronezh-M" 2009 yılında Leningrad Bölgesine konuşlanmıştı.Radarlar prefabrik yapıları sayesinde kısa zamanda kurulabiliyor ve az kişiyle idare ediliyor.
http://www.c4defence.com/Gundem/rusya-uc-voronezh-erken-ihbar-radarini-servise-soktu/5360/1Harekât Alanında Yeni Seyir Füzesi


Rusya, uzun menzilli yeni seyir füzesini tanıttı. Kh-50 adı verilen sistem, Kh-101 stratejik seyir füzesi ile benzer alt sistemleri paylaşsa da öncülüne göre daha küçük, kesit alanı düşürülmüş bir gövdeye sahip.
Tu-22M3, Tu-95MS ve Tu-160 stratejik bombardıman uçaklarının bomba bölmelerine sığabilecek şekilde tasarlanan sistem, altı metre uzunluğunda. OMKB izdeliye 37-04 turbofan motor ile tahrik edilen sistemin ağırlığı bin 600 kilogram. Bin 500 kilometre menzilli füze, saatte maksimum 950 kilometre hız yapabiliyor. Elektronik harp sistemlerine karşı önlemlerle donatılan füze, seyir fazında GPS / GLONASS desteği ile hedefine ilerlerken elektrooptik ataletsel seyrüsefer sistemi ile de vuruş hassasiyetini artırıyor.
http://www.c4defence.com/Gundem/harek%C3%A2t-alaninda-yeni-seyir-fuzesi/5356/1 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

Rus Donanması konvansiyonel gruplaşmaya geçiyor

Rus Donanması filolarını konvansiyonel silah sistemlerini taşıyan gemilerle korumaya alacak. Rus Donanma komutanı Amiral Vlademir Korolev'in açıklamasına göre yüksek isabet yetenekli silah sistemlerini taşıyan gemiler refakat görevine katılacak. Rus emekli denizcilerine seslenen Korolev bu sayede silah ve mühimmatın dağılımında denge sağlanacağını kaydetti.

Kasım 2017'de Rus Savunma Bakanı General Sergey Şoigu 2020'den itibaren Rus konvansiyonel güçlerinin ülke güvenliğini saülamaya yeterli olacağını açıklamıştı.

http://www.c4defence.com/Gundem/rus-donanmasi-konvansiyonel-gruplasmaya-geciyor/5425/1 Mesajı Paylaş

AlkyoneRusya, hava kuvvetlerinin yüzde 73'ünü modernize etti


Rus ordusunun 2017 yılında 190 adet yeni uçak ve helikopteri filosuna kattığı bildirildi. Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı, 2017 yılına ilişkin modernizasyon çalışmalarının sonuçlarına ilişkin bilgi verdi. Rusya Savunma Bakanlığı'nın resmi gazetesi olan Krasnaya Zvezda, Rus Hava Kuvvetlerinin yüzde 73'ünün modernize edildiğini yazdı. Gazeteye göre Rus Ordusu geçen yıl 190 adet yeni uçak ve helikopter aldı. Ordunun çoğunlukla Suriye'de çok iyi performans gösteren Su-34, Su-35 ve Su-30 tipi savaş uçakları aldığı kaydedildi.
http://www.kokpit.aero/rusya-hava-kuvvetlerine-taze-kan Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

Rus donanması yaz başına büyük çıkarma gemisini envantere alacak

Rus United Ship-Building Corporation tersanesi başkanı Aleksey Rahmanov büyük çıkarma gemisi Ivan Gren'in ( Project 11711) yakında hazır olacağını kaydetti. Rahmanov ilkbahar sonunda gemiyi Rus Donanmasına devretmeyi planladıklarını kaydetti. Project 11711'yi Nevskoye Yasarı ofisi tasarladı. Gemi inşaası 2004 yılında Kaliningrad'daki Yantar tersanesinde başladı. Gemi 2012 yılında denize indi ve deniz denemeleri 2016 yılında başladı. Geminin görev yapacağı Baltık Denizi'nde denemeler Kasım 2017'de başladı.

Gemi 13 adet ana muharebe tankı veya 36 adet zırhlı personel taşıyıcı veya 300 deniz piyadesi ve iki adet Kamov Ka-29 nakliye taarruz helikopteri taşıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/rus-donanmasi-yaz-basina-buyuk-cikarma-gemisini-envantere-alacak/5702/1 Mesajı Paylaş

Atılgan

Rus donanması için yeni uçak gemisi tasarlandı

Rusya'da donanmaya hizmet verecek yeni bir uçak gemisinin tasarlandığı bildirildi. Proje 23000E kapsamında tasarlanan Ştorm (Fırtına) adlı geminin konsept projesi ve maketi hazır.
Rus askeri televizyonu Zvezda'da yayınlanan bir programda, yeni uçak gemisinin projesi genel hatlarıyla tanıtıldı.

Ön verilere göre Rusya'nın yeni uçak gemisinin uzunluğu 330 metre, eniyse 40 metre olacak. Gemi 90'a kadar uçak ve helikopter taşıyabilecek, ayrıca uzun menzilli radarlı gözetleme uçaklarına da ev sahipliği yapabilecek.

Yeni uçak gemisinde, bir sıçrama tahtası ve hızlandırıcı düzenekten oluşan uçak fırlatma sistemi bulunacak. Uçuş güvertesiyse, şu anda hala Rus donanmasının tek uçak gemisi olan Amiral Kuznetsov'un güvertesinin iki katı büyüklüğünde olacak.

Krylov Devlet Araştırma Merkezi'nin imzasını taşıyan yeni gemi projesiyle ilgili çalışmaların Rusya'nın 2018-2025 silahlanma programı kapsamında yapılabileceği belirtiliyor.

http://www.denizhaber.com.tr/rus-donanmasi-icin-yeni-ucak-gemisi-tasarlandi-haber-79750.htm Mesajı Paylaş

nokta

Rusya, İkinci Uçak Gemisi İçin Harekete Geçti

Rus Donanması'ndan üst rütbeli bir yetkilinin 25 Şubat'ta yerel medyaya yaptığı açıklamaya göre Rusya, yeni bir uçak gemisi için çalışmalara başlamaya hazırlanıyor.

Proje 23000E Shtorm (Fırtına) olarak adlandırılacak gemi, 90'a yakın uçak taşıyabilecek. 330 metre uzunluğa ve 30 metre genişliğe sahip olacak platformun azami hızı ise 30 knot olacak.

Rus donanması hizmetinde halihazırda yalnızca tek bir uçak gemisi bulunuyor; Amiral Kuznetsov.

http://www.c4defence.com/Gundem/rusya-ikinci-ucak-gemisi-icin-harekete-gecti/5797/1 Mesajı Paylaş

cursedc

Rusya gelecek yıllardaki savunma bütçelerinde azaltmaya gitmemişler miydi ? Mesajı Paylaş


nokta

Uçak Gemilerini İmha Edebilir

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Yuriy Borisov, resmi yayın organı Krasnaya Zvezda'ya yaptığı açıklamada Kinjal (Hançer) hipersonik füze sisteminin uçak gemileri ve destroyerler gibi büyük deniz hedeflerini imha edebileceğini söyledi.

Aynı gazetede, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bu ayın başında kamuoyuna duyurduğu ve mevcut ve gelecekteki tüm füze savunma sistemlerini etkisiz hale getirebilecek kabiliyette olduğunu vurguladığı Kinjal ile yürütülen testlere dair detaylar da yer aldı. Hipersonik sistemin teknik ve taktik özellikleri ile çeşitli parametrelerinin doğrulandığı testlerde, MiG-31'den fırlatılan füzenin hedefini başarıyla vurduğu kaydedildi. Hedefe ilişkin herhangi bir bilgi ise verilmedi.

http://www.c4defence.com/Gundem/ucak-gemilerini-imha-edebilir/5868/1 Mesajı Paylaş

nokta

Satan Gidecek, Sarmat Gelecek

Rusya, Satan kıtalararası balistik füzelerini kısa süre içinde ıskartaya çıkaracak.

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Yuriy Borisov 12 Mart'ta yaptığı açıklamada, hizmet ömrünün sonuna yaklaşan Voyevoda (NATO çağrı adı: SS-18 Satan) kıtalararası balistik füzelerinin yakında elden çıkarılarak yerine Sarmat füzelerinin geleceğini kaydetti.

Borisov, "Voyevoda'nın hizmet ömrü bittiğinde, yeni Sarmat füzelerinin hazır olacağına kuşku yok. Öncüllerinin aksine Sarmat, savunma sistemlerinin müdahalesini zorlaştıracak hipersonik savaş başlıkları ile donatılacak." şeklinde konuştu.

http://www.c4defence.com/Gundem/satan-gidecek-sarmat-gelecek/5870/1 Mesajı Paylaş

putty

#71
Mar 13, 2018, 11:04 ÖÖ Last Edit: Mar 13, 2018, 11:10 ÖÖ by putty
Rusya nın ihracatı 336 milyar dolar
İtalya nın 500 milyar dolar
Fransa 540 milyar dolar
Almanya 1400 milyar dolar
ABD 1570 milyar dolar
Hollanda 526
İngiltere 436
daha İsveç Avusturya Belçika bir sürü Rusya dan büyük ihracatı olan Avrupa ülkesi var.
 
Türkiye 157 milyar dolar bu arada
Rusya nın ihracatının 100 milyar dolarıda gaz ve petrol geliri Suudi Arabistan gibi yani.

Bu Rusya Allah aşkına ne kadar süper güç olabilir kimi kandırıyor. O süpergüç ise bizde onun yarısı kadar süpergücüz o zaman İtalya ondanda büyük.
Rusya'nın bu rakamlar ile süper güç pozu takınırsa onun altında bir sürü yalan illa vardır.
Dünya Rusya ya bırak bu artistliği ne olduğunu biliyoruz diyor olay bu yani.
 


Mesajı Paylaş

Revolver

Bu iş ticaret değil Putty. Aksi halde ihracatı sadece 10 milyar dolar olan Kuzey Kore yüzünden, Güney Kore, Japonya ve hatta Amerika hop oturup hop kalkmazdı. Mesajı Paylaş

putty

Nükleer silah hakkı kazanmış zamanında onla tehdit ediyor. Ama mesela Azerbaycan a saldırsa bizde Azerbaycan a destek olsak belkide yenişemez bizle bugün olmasa yakın gelecekte. Mesajı Paylaş

Alim

:D :D :D :D :D
Bence de Rusya bizi yenemez. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter