Rusya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, May 16, 2016, 12:18 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

putty

kovanın atılacağı yer bile küçük baksanıza oradan nasıl çıkacak 12.7 mm kovan. Bence bu silah 5.56 filan Mesajı Paylaş


Trilogy

Rusya'dan seyir füzeli tatbikat


Rusya'nın Karadeniz Filosu Sözcüsü Vyaçeslav Truhaçev, bugün gerçekleştirilen tatbikat sırasında Utes adlı kıyı füze sistemlerinin bugün iki seyir füzesi fırlattığını duyurdu.

Karadeniz Filosu'nda görev yapan gemilerin hava savunma organizasyon çalışması tatbik ettiklerini belirten Truhaçev, saldırı grubundaki gemilerin tespit ettikleri hedefe topçu ateşi açtıklarını ve seyir füzesine mobil füzesavar sistemlerinden ateş ettiklerini aktardı.
Truhaçev, denizaltı avcı gemilerinin de hedefi başarıyla tespit edip, takip ettikten sonra Osa füzesavar sistemlerinden açtıkları ateşle vurduklarını kaydetti ve şöyle devam etti:

"Tatbikatın bu kısmı için 20 savaş gemisi ve teknik destek gemisi, Su-30SM çok işlevli avcı uçakları, Su-24M öncü bombardıman uçakları, An-26, Be-12 uçakları, Ka-27 helikopterleri ve Forpost adlı insansız hava araçları kullanıldı."

https://tr.sputniknews.com/savunma/201709091030069707-rusya-kruz-fuze-tatbikat/ Mesajı Paylaş

Atılgan

Rus uçak gemisi Amiral Kuznetsov'un onarımı 2018'de Murmansk'ta başlayacak


Rusya'nın tek uçak gemisi olan Amiral Kuznetsov'un onarımına önümüzdeki yıl Rusya'nın kuzeybatısında yer alan Murmansk kentindeki 35. Gemi Onarım Fabrikası'nda başlanacağı duyuruldu.

Sputnik'e konuşan askeri sanayii sektöründen bir kaynak, 'Amiral Kuznetsov uçak gemisi konusu çözüme kavuştu, evimizde, Murmansk'taki 35. Gemi Onarım Fabrikası'nda onaracağız. Önümüzdeki yılbaşı gemi orada olacak" ifadelerini kullandı.

Uçak gemisinin onarım çalışmalarının en az 2 yıl sürebileceğini belirten yetkili, 2 yıllık sürenin aşılmaması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını sözlerine ekledi.

SURİYE'DE GÖREV ALAN 40'UN ÜZERİNDE UÇAK VE HELİKOPTER TAŞIDI

Geçen yılın ekim ayında kuzeydoğu Atlantik ve Akdeniz bölgelerine doğru yola çıkan ve 8 Kasım'da Suriye açıklarına varan Amiral Kuznetsov uçak gemisi grubu, ilk olarak 15 Kasım'da Humus ve İdlib'e yönelik operasyonlara katılmıştı.

Amiral Kuznetsov Suriye'deki görevlerde yer alan 40'ın üzerinde uçak ve helikopter taşımıştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'de Moskova ve Ankara'nın garantörlüğünde bir ateşkes anlaşması sağlanması sonrası bu ülkeden Rus askeri güçlerinin kısmen geri çekilmesi kararını almıştı. Rusya'ya geri dönen ilk grup arasında ülkenin tek uçak gemisi olan Amiral Kuznetsov ve personeli de yer almıştı.

http://www.kaptanhaber.com/haber/46782/rus-ucak-gemisi-amiral-kuznetsovun-onarimi-2018de-murmanskta-baslayacak.html Mesajı Paylaş

nokta

Rusya, T-80'leri Modernize Edecek


Rusya, Rostec'in alt kuruluşlarından Uralvagonzavod Corporation ile T-80 ana muharebe tanklarının yenilenmesi ve modernizasyonu için bir sözleşme imzaladı. Bu kapsamda yürütülecek çalışmalar, Omsk Transport Machine-Building Plant'da (Omsktransmash) gerçekleştirilecek.

Modernizasyon kapsamında T-80 tankı, lazer mesafe ölçme sistemi, termal kamera ve otomatik hedef takip sistemine sahip çok kanallı Sosna-U görüş sistemi ile donatılacak. Ayrıca tankın yakıt tüketimi önemli ölçüde azaltılacak.

46,5 ton ağırlığındaki T-80 AMT, azami 70 km/s hıza ve 500 kilometre menzile sahip.

http://www.c4defence.com/Gundem/rusya-t80-leri-modernize-edecek/4844/1 Mesajı Paylaş

Tuğra

Zapad 2017 tatbikatından bir görüntü "Dost Ateşi" teknik bir arıza mı oldu yoksa votkayı mı fazla kaçırdılar bilemem

https://www.youtube.com/watch?v=Vgme9O6YZI8 Mesajı Paylaş

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Trilogy

Rus donanmasının son 40 yıldaki ilk buzkıran gemisi deneme turunda

Rusya Donanması için son 40 yılda ilk kez üretilen ve Arktik bölgesi için tasarlanan yeni nesil buzkıran gemisi İlya Muromets, Baltık Denizi'nde denemelere başladı. Rusya'nın yeni nesil ilk buzkıran gemisi İlya Muromets, dün Baltık Denizi'inde 27 gün sürecek denemelere başladı.

Testlerde navigasyon sistemi, cankurtaran teçhizatı, tahrik sistemlerinin yanı sıra gece ve gündüz saatlerinde güvertede yer alacak bir helikopterin iniş ve kalkışı denenecek.

500 TON AĞIRLIĞINDAKİ YÜKLERİ KALDIRABİLİYOR

Rus Donanması için son yıllarda sağlanan gemiler arasında türünün tek örneği olması beklenen İlya Muromets'in azami seyir mesafesi 22.224 kilometre ve iki aylık bir dayanıklılık aralığı var.
Arktik bölgesindeki 1 metre kalınlığındaki buzları dahi kırabilecek gemi, uzak bölgelere gemi ve kargo araçlarını da çekerek götürebilecek.

Donanma destek görevlerinde de yer alabilecek gemi, petrol sızıntısı ile de başa çıkabilecek denizaltı kurtarma operasyonlarına katılabilecek.

Gemide bulunan 21 metre uzunluğundaki vinç 500 ton ağırlığındaki yükleri dahi kaldırma kapasitesine sahip.

Öte yandan gemide 6 adet 30 milimetrelik A-630 topu gibi çok sayıda askeri teçhizat da bulunuyor. Gemideki kargo kompartımanları Rusya'nın Suriye'de kullandığı Kalibr füzelerinin bir başka versiyonu olan Club-K füze sistemlerini de taşıyabiliyor.

'TARİHİ BİR OLAY'

Konuyla ilgili Rus basınına konuşan Rus Koramiral Aleksandr Fedotenkov "Rusya Donanması'na son 40 yıldır hiç buzkıran gemisi sağlanmadı, bu nedenle İlya Muromets'in inşası tarihi bir olay. Artik bölgesindeki kuvvetlerimizin gücünü arttırmak için bir buzkıran gemisine acil ihtiyaç duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

3 YENİ BUZKIRAN GEMİSİNİN ÜRETİLMESİ PLANLANIYOR

Rusya Savunma Bakanlığı ise İlya Muromets'in 21180 numaralı proje kapsamında üretilen tek gemi olacağını duyurdu. Ancak yakın zamanda donanmaya Arktik bölgesinde görev yapabilecek yeni gemilerin de eklenmesi bekleniyor. Rus Almaz gemi inşa şirketinin 21180M projesi kapsamında İlya Muromets'ten daha küçük ve daha az fonksiyona sahip 3 yeni buzkıran gemisi üretmeyi planladığı aktarılıyor.
İlya Muromets buzkıran gemisi geçen yıl haziran ayında St. Petersburg'dan suya indirilmişti.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201710061030461463-rus-donanmasi-buzkiran-/
Mesajı Paylaş

Merkator

Amiral Kuznetzov'un Modernizasyonu için planlanan 859 milyon dolar bütçe yarı yarıya azaltıldı

Rus Ordusu, uçak gemisi Amiral Kuznetsov'un revizyonu ve modernizasyonu için bütçede kesinti yapmaya karar verdi. Interfax haber ajansına göre uçak gemisinin modernizasyon için belirlenen 859 milyon doların yarı yarıya azaltılacağı bildirildi.

Bu durumda geminin savaş sistemlerindeki güncelemelerin bu durumdan olumsuz etkileneceği kaydedildi. Suriye savaşında görev yapan ülkenin tek uçak gemisi Amiral Kuznetsov'un modernizasyonu Zvezdoçka tersanesinde 2018 yılında başlayacak. 

1991 yılından beri Rus Donanması'nda görev yapan uçak gemisinin 2030 yılına dek hizmette kalması bekleniyor.

http://www.kokpit.aero/rusya-ucak-gemisi-butce-kesintisi Mesajı Paylaş

nokta

Rusya, 200 Yeni Uçak Alıyor

Rus Hava Kuvvetleri, 2021 yılından başlayarak yeni Il-76MD-90A askeri nakliye uçağı tedarik edecek. İlk 39 adet uçağın 2021 yılında ve takiben her yıl 21 adet uçağın teslimatının gerçekleştirilmesi planlanıyor. Ülke, toplamda 150-200 uçak tedraik etmeyi planlıyor. Rus Hava Kuvvetleri hizmetinde şu anda 144 adet Il-76 bulunuyor; bunlardan 14 adedi geçtiğimiz on yıl içinde MD-90 standardına yükseltildi.

http://www.c4defence.com/Gundem/rusya-200-yeni-ucak-aliyor/4961/1 Mesajı Paylaş

Yakın

Rusya'dan Strtejik Füze Tatbikatı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün akşam stratejik nükleer güç yönetimi tatbikatlarına katıldığını bildirdi.

Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Rusya Hava ve Uzay Kuvvetleri'nin uçaklarının, Kuzey ve Pasifik Filosu'nun işbirliği üzerinde çalışıldı" ifadesini kullandı.

Peskov Putin'in 4 adet balistik füze gönderdiğini belirtti. Plesetsk uzay üssünden "Topol" kıtalararası balistik füze fırlatıldı.

Aynı zamanda Pasifik Filosu'nun nükleer denizaltısından 2 adet balistik füze ve Kuzey Filo denizaltısından da bir adet füze fırlatıldı.

Savunma Bakanlığı, tatbikatların başarıyla geçtiğini belirtti. Mesajı Paylaş

meraklı

Rus ordusu insansız hava aracı birliği kurdu

Rus ordusunun ilk insansız hava aracı birliği, Rus ordusuna bağlı batı askeri bölgesinde kuruldu. Birlik, düşman ordusuna ait insansız hava araçlarını etkisiz hale getirmeyi ve kendi araçlarının kullanım kapasitesini yükseltmeyi amaçlıyor.
Yılbaşından bu yana bahsi geçen birliğe 30'dan fazla insansız hava aracı alındı. Bu araçların Sea Hawk-10 ve Aileron-3 tipi insansız hava araçları olduğu ve Rus ordusunun muharebe gücüne destek sağlayacağı bildirildi.

Öte yandan Rus ordusunun batı askeri bölgesinde insansız hava araçlarının eğitim süresi yüzde 15 artırılarak 500 saate çıkarıldı.

Sea Hawk-10 aracı, tank ve zırhlı piyade taşıyıcıların hedefleri tespit etmesine yardımcı olurken, Aileron-3 aracıysa keşif ve yer belirleme alanında görev yapıyor.

http://turkish.cri.cn/1781/2017/10/29/1s186313.htm Mesajı Paylaş

Alkyone

Ruslar 1 Aralıkta elektronik istihbarat uydusu Soyuz-2-1B yi fırtlatmaya hazırlanıyorlar
http://www.russianspaceweb.com/2017.html#milsat Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

#58
Kas 09, 2017, 01:43 ÖS Last Edit: Kas 09, 2017, 03:17 ÖS by Yönetim


Ruslar hava indirme birlikleri için yeni paraşüt sistemi geliştirmişler. Sistemin testleri tamamlanmış 2018 de devreye alınması bekleniyor
http://www.redstar.ru/index.php/component/k2/item/34786-novyj-sovremennyj-superparashyut-berjot-rekordyRuslar hava indirme birlikleri için kısa menzilli havadan taşınabilir hava savunma sistemleri tasarlıyorlar
Sistemin 2020 den itibaren envantere girmesi bekleniyor
Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Trilogy

Vertolety Rossii' yüksek hızlı helikopter için iki konsept sunacak

Rus helikopter üreticisi Vertolety Rossii (Rusya Helikopterleri) şirketinin önümüzdeki yıl Rusya Savunma Bakanlığı'na yüksek hızlı helikopter için iki farklı konsept sunacağı bildirildi.

Dubai Havacılık Fuarı 2017'ye katılan Vertolety Rossii CEO'su Andrey Boginskiy, Rusya Savunma Bakanlığı'nın şirketin yüksek hızlı helikopter için sunacağı iki konseptten bir tanesini geliştirmek üzere seçeceğini belirtti.
Konseptlerin üzerinde iki proje bürosunun çalıştığını söyleyen Boginskiy, helikopterlerin 350 km/saate kadar hız yapmasının beklendiğini kaydetti.

Daha önce Vertolety Rossii şirketinin Genel Müdür Yardımcısı Andrey Şibitov, üretim çalışmalarına devam edilen Rus savaş helikopterinin geçtiğimiz yılın haziran ayında 400-450 kilometre hızla ilk uçuşunu gerçekleştireceğini açıklamıştı.

Geçtiğimiz mart ayındaysa Boginskiy, Sputnik'e verdiği röportajda söz konusu helikopterle ilgili çalışmaların teknik projelendirme aşamasında olduğunu bildirmişti.

Şu anda kullanılan Mi-28N 'Gece Avcısı' tipindeki modern savaş helikopterlerinin hızının yaklaşık 300 km/saat ile sınırlı olduğu belirtiliyor.

https://tr.sputniknews.com/rusya/201711121030968895-velotely-rossii-yuksek-hizli-helikopter-icin-iki-konsept-sunacak/ Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter