Rusya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, May 16, 2016, 12:18 ÖS

« önceki - sonraki »

putty

kovanın atılacağı yer bile küçük baksanıza oradan nasıl çıkacak 12.7 mm kovan. Bence bu silah 5.56 filan Mesajı Paylaş


Trilogy

Rusya'dan seyir füzeli tatbikat


Rusya'nın Karadeniz Filosu Sözcüsü Vyaçeslav Truhaçev, bugün gerçekleştirilen tatbikat sırasında Utes adlı kıyı füze sistemlerinin bugün iki seyir füzesi fırlattığını duyurdu.

Karadeniz Filosu'nda görev yapan gemilerin hava savunma organizasyon çalışması tatbik ettiklerini belirten Truhaçev, saldırı grubundaki gemilerin tespit ettikleri hedefe topçu ateşi açtıklarını ve seyir füzesine mobil füzesavar sistemlerinden ateş ettiklerini aktardı.
Truhaçev, denizaltı avcı gemilerinin de hedefi başarıyla tespit edip, takip ettikten sonra Osa füzesavar sistemlerinden açtıkları ateşle vurduklarını kaydetti ve şöyle devam etti:

"Tatbikatın bu kısmı için 20 savaş gemisi ve teknik destek gemisi, Su-30SM çok işlevli avcı uçakları, Su-24M öncü bombardıman uçakları, An-26, Be-12 uçakları, Ka-27 helikopterleri ve Forpost adlı insansız hava araçları kullanıldı."

https://tr.sputniknews.com/savunma/201709091030069707-rusya-kruz-fuze-tatbikat/ Mesajı Paylaş

Atılgan

Rus uçak gemisi Amiral Kuznetsov'un onarımı 2018'de Murmansk'ta başlayacak


Rusya'nın tek uçak gemisi olan Amiral Kuznetsov'un onarımına önümüzdeki yıl Rusya'nın kuzeybatısında yer alan Murmansk kentindeki 35. Gemi Onarım Fabrikası'nda başlanacağı duyuruldu.

Sputnik'e konuşan askeri sanayii sektöründen bir kaynak, 'Amiral Kuznetsov uçak gemisi konusu çözüme kavuştu, evimizde, Murmansk'taki 35. Gemi Onarım Fabrikası'nda onaracağız. Önümüzdeki yılbaşı gemi orada olacak" ifadelerini kullandı.

Uçak gemisinin onarım çalışmalarının en az 2 yıl sürebileceğini belirten yetkili, 2 yıllık sürenin aşılmaması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını sözlerine ekledi.

SURİYE'DE GÖREV ALAN 40'UN ÜZERİNDE UÇAK VE HELİKOPTER TAŞIDI

Geçen yılın ekim ayında kuzeydoğu Atlantik ve Akdeniz bölgelerine doğru yola çıkan ve 8 Kasım'da Suriye açıklarına varan Amiral Kuznetsov uçak gemisi grubu, ilk olarak 15 Kasım'da Humus ve İdlib'e yönelik operasyonlara katılmıştı.

Amiral Kuznetsov Suriye'deki görevlerde yer alan 40'ın üzerinde uçak ve helikopter taşımıştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'de Moskova ve Ankara'nın garantörlüğünde bir ateşkes anlaşması sağlanması sonrası bu ülkeden Rus askeri güçlerinin kısmen geri çekilmesi kararını almıştı. Rusya'ya geri dönen ilk grup arasında ülkenin tek uçak gemisi olan Amiral Kuznetsov ve personeli de yer almıştı.

http://www.kaptanhaber.com/haber/46782/rus-ucak-gemisi-amiral-kuznetsovun-onarimi-2018de-murmanskta-baslayacak.html Mesajı Paylaş

nokta

Rusya, T-80'leri Modernize Edecek


Rusya, Rostec'in alt kuruluşlarından Uralvagonzavod Corporation ile T-80 ana muharebe tanklarının yenilenmesi ve modernizasyonu için bir sözleşme imzaladı. Bu kapsamda yürütülecek çalışmalar, Omsk Transport Machine-Building Plant'da (Omsktransmash) gerçekleştirilecek.

Modernizasyon kapsamında T-80 tankı, lazer mesafe ölçme sistemi, termal kamera ve otomatik hedef takip sistemine sahip çok kanallı Sosna-U görüş sistemi ile donatılacak. Ayrıca tankın yakıt tüketimi önemli ölçüde azaltılacak.

46,5 ton ağırlığındaki T-80 AMT, azami 70 km/s hıza ve 500 kilometre menzile sahip.

http://www.c4defence.com/Gundem/rusya-t80-leri-modernize-edecek/4844/1 Mesajı Paylaş

Tuğra

Zapad 2017 tatbikatından bir görüntü "Dost Ateşi" teknik bir arıza mı oldu yoksa votkayı mı fazla kaçırdılar bilemem

https://www.youtube.com/watch?v=Vgme9O6YZI8 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter