Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi (DİMDEG) Projesi

Başlatan kimlikci, May 06, 2016, 05:08 ÖS

« önceki - sonraki »

swat

194 Metre ve 22.000 ton deplasman bir platformdan bahsediyorsak modern yarbay kudret güngör gemisi çizgisinde olan Delta Marine gemileri bizim ihtiyaçlarımızı karşılamaktan çok uzak kalır.

BU işin planlamasında Dz.K.K ve Armerkom(yeni adını hatırlayamadım) var ise Delta Marine benzeri çözümlerin kağıt üstünde kalacağını düşünebiliriz. Mesajı Paylaş

ocay

Proje Sefine Tersanesine SSİK kararı ile verildi. Mesajı Paylaş

crun


ocay

Bittiğinde çok işe yarayacak bu gemi..36 ISO konteyneri taşıyabilen başka bir gemimiz var mı DzKK'de? Mesajı Paylaş

ocay

Sözleşme imzalanmış. Proje takvimi belli mi? Mesajı Paylaş

Memocan

Sanki en az 12 adet konteyner daha alır gibi duruyor. Mesajı Paylaş

Atılgan

Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi Tedarik Projesi Sözleşmesi imzalandı

Savunma Sanayii Başkanlığı ile Sefine Denizcilik Tersanecilik Turizm San. ve Tic. AŞ (Sefine Tersanesi) arasında "Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi Tedarik Projesi Sözleşmesi" imzalandı.
Savunma Sanayii Başkanlığı ile Sefine Denizcilik Tersanecilik Turizm San. ve Tic. AŞ (Sefine Tersanesi) arasında "Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi Tedarik Projesi Sözleşmesi" imzalandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacına yönelik hazırlanan projeyle muharip gemilerin akaryakıt, su ihtiyaçları ile yiyecek, yedek parça, tıbbi malzeme, cephane ikmal ihtiyacı denizde ikmal yöntemiyle gerçekleştirilecek. Bu gemi aynı zamanda MİLGEM, LHD gibi muharip gemilerle birlikte açık deniz ve okyanus ötesi sahalarda komuta kontrol gemisi görevini icra etme kabiliyetine sahip olacak.

Gemi, yerli tasarım ile Sefine Tersanesi tarafından inşa edilecek ve Aselsan, Havelsan, Türk Loydu başta olmak üzere birçok yerli savunma sanayii firması bu projede görev alacak. SSB tarafından yürütülen sözleşmeler kapsamındaki yerli sistemlerin ADVENT Savaş Yönetim Sistemi'ne entegrasyonunu içeren projeyle yüzde 77'nin üzerinde yerli sanayii katılımı ve offset gerçekleştirilmiş olacak.

https://www.denizhaber.com.tr/denizde-ikmal-muharebe-destek-gemisi-tedarik-projesi-sozlesmesi-imzalandi-haber-82885.htm Mesajı Paylaş

farabi

Bütün büyük harp ve destek gemi gruplarında bundan böyle TAIS tersanelerinin önceliği olacak gibi görünüyor. TAIS Motor Sanayi AŞ eğer başarılı olabilirse , bu durumu daha da perçinleyebilir. Dearsan, Desan ve RMK , TAIS konsorsiyumuna katılmamak ile doğru bir strateji yürütmemişe benziyor. Mesajı Paylaş

Kartalbey

SSB Basın Duyurusu:

DİMDEG BASIN BÜLTENİ

DENİZDE İKMAL MUHAREBE DESTEK GEMİSİ

TEDARİK PROJESİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Savunma Sanayii Başkanlığı ile Sefine Denizcilik Tersanecilik Turizm San. ve Tic. A.Ş.  (Sefine Tersanesi) arasında "Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi Tedarik Projesi Sözleşmesi" imzalandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyacına yönelik hazırlanan projeyle muharip gemilerin akaryakıt, su ihtiyaçları ile yiyecek, yedek parça, tıbbi malzeme, cephane ikmal ihtiyacı denizde ikmal yöntemiyle gerçekleştirilecek. Bu gemi aynı zamanda MİLGEM, LHD gibi muharip gemilerle birlikte açık deniz ve okyanus ötesi sahalarda Komuta Kontrol Gemisi görevini icra etme kabiliyetine sahip olacak.

Gemi, yerli tasarım ile Sefine Tersanesi tarafından inşa edilecek ve Aselsan, Havelsan, Türk Loydu başta olmak üzere birçok yerli savunma sanayii firması bu projede görev alacak. SSB tarafından yürütülen sözleşmeler kapsamındaki yerli sistemlerin ADVENT Savaş Yönetim Sistemine entegrasyonunu içeren projeyle %77'nin üzerinde yerli sanayii katılımı ve offset gerçekleştirilmiş olacak.

http://www.ssm.gov.tr/Website/contentList.aspx?PageID=1234&LangID=1 Mesajı Paylaş

ocay

https://www.bloomberght.com/haberler/haber/2180704-aselsan-dan-yeni-sozlesme-aciklamasi

ASELSAN&HAVELSAN ikilisi bu proje için yaklaşık 34 Milyon Euro değerinde sözleşme imzalmışlar.

Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter